W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Narodowy Dzień Pamięci Wyklętych w Mielcu

1 marca obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Wyklętych. Z tej okazji w Mielcu zaplanowano szereg wydarzeń patriotycznych i sportowych.

W środę, 1 marca, o godzinie 16:00 przed Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych w Mielcu (przy Górze Cyranowskiej) odbędzie się złożenie wiązanek i zapalenie zniczy. Uroczystość zorganizuje komitet budowy pomnika.

W sobotę, 4 marca, o godzinie 10:30 wystartuje Rajd Rowerowy Śladami Wojciecha Lisa „Mściciela”. Jego trasa liczyć będzie ok. 45 kilometrów. Na uczestników przejażdżki czekać będzie m.in. piknik w Parterakach.

Kolejne sportowe wydarzenie odbędzie się już dzień później, w niedzielę, 5 marca – to Bieg Tropem Wilczym. Biegacze będą mogli odebrać swoje pakiety startowe już od godziny 10:00 w biurze zawodów zlokalizowanym przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych w Mielcu. Start biegu zaplanowano równo w południe. Uczestnicy zmierzą się z dystansem 1963 metrów, który stanowi nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”.

Bieg Tropem Wilczym został objęty Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne stoiska wstawiennicze i promocyjne mieleckich klubów strzeleckich, IPN z Rzeszowa, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu czy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 9:00 do 13:00 w pobliżu Góry Cyranowskiej ustawiony zostanie także Mobilny Punkt Krwiodawstwa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa