W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Sport

Nasza legenda Grzegorz Lato powrócił na Solskiego

Do miłego spotkania doszło we wtorek (26 stycznia) w siedzibie klubu. Na Solskiego 1 przyjechał Grzegorz Lato, który spotkał się z Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim, Przewodniczącym Rady Powiatu Mieleckiego Markiem Paprockim oraz z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim. Organizatorem spotkania były władze FKS Stali Mielec.

Jednym z podstawowych celów nowych władz klubu jest wzmocnienie relacji z byłymi, legendarnymi zawodnikami i trenerami, z którymi wiążą się największe sukcesy Stali. Władze już teraz zapowiadają całą serię takich spotkań.

Pierwszą osobą zaproszoną do klubu był Grzegorz Lato, jeden z najwspanialszych zawodników w całej historii polskiej piłki. To przede wszystkim dwukrotny medalista mistrzostw świata (1974, 1982), dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich (złoto w 1972 roku i srebro w 1976 roku) oraz Król Strzelców Mundialu w 1974 roku. W reprezentacji Polski zagrał łącznie w 100 meczach, w których zdobył 45 bramek.

Równie piękną historię zapisał na kartach Stali Mielec. W latach 1969-1980 w naszym klubie wystąpił w 295 meczach, zdobywając w nich aż 112 bramek. Jest dwukrotnym mistrzem Polski (1973, 1976), wicemistrzem (1975) oraz dwukrotnym brązowym medalistą (1974, 1979). Dwukrotnie w lidze zdobywał również tytuł Króla Strzelców – były to sezony 1972/73 oraz 1974/75.

Na początku lat 90-tych Grzegorz Lato był również trenerem Stali Mielec w rozgrywkach ekstraklasy.

Podczas dzisiejszego spotkania porozmawiał z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim, któremu życzył wszelkiego powodzenia podczas zbliżającej się rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Do tych życzeń dla trenera i naszego zespołu dołączyli się również prezydent Jacek Wiśniewski i przewodniczący Marek Paprocki.

Stalmielec.com

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Wystartowały obrady III sesji Rady Powiatu Mieleckiego

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

wacek 26 stycznia 2021 (wtorek) at 20:08

stare komuchy w akcji,Panie trenerze z daleka od tej czerwonej zarazy…

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa