W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

Nataniel Brożnowicz najmłodszym uczestnikiem ultramaratonu na 55 km po górach! [FOTO]

Ultrajanosik to bieg górski znany z niezwykle trudnej i wymagającej trasy. Sezon biegowy, 31 sierpnia, Nataniel postanowił zakończyć niezwykle ambitnie, ponieważ postawił sobie za cel ukończenie właśnie tego ultramaratonu górskiego.

Trasy były różne, jednak młody mielczanin zdecydował się na aż 55 km! Bieg rozpoczął się w miejscowości Niedzica, a później przebiegał przez urokliwe Tatry, co dawało niezapomniane krajobrazy. Po wielu przeszkodach, górską trasę udało mu się pokonać z czasem 8:18:45. Mimo tak młodego wieku zajął on 108 miejsce, na 246 uczestników, co jest niezwykłym osiągnięciem.

W ultramaratonach górskich średnia wieku biegaczy to 35-40 lat, a co za tym idzie dużo bogatsze doświadczenie. Organizatorzy biegu byli pod ogromnym wrażeniem, że osoba w wieku 18 lat, porywa się na tak długi bieg, tym bardziej, że trasa była z przewyższeniami +1757 m -1757 m, w niełatwych warunkach. Jak wspomina w czasie biegu spotkało go wiele niespodzianek, w tym strumyk, aż po kolana, czy wszędzie obecne błoto, a do tego wszystkiego mocne słońce.

Ponadto trasa górska naraża na ogromne kontuzje, jednak Nataniel biegł do samego końca i poradził sobie nawet z problemami ze stawem skokowym. Ultramaraton wymagał nie tylko przygotowania fizycznego, ale także psychicznego, co dało się zauważyć przy niezwykle wymagających górach, gdzie jak wspomina chłopak, biegacze wspinali się na czworaka. Po 55 km ultramaratonu górskiego, z pewnością może odczuwać ogromną dumę.

Jednak to nie jedyny sukces 18-letniego mielczanina! W ubiegłym roku był on najmłodszym uczestnikiem 6. Rzeszowskiego Maratonu (42 km), z czasem 3:54:12. W tym sezonie wziął także udział w 3. Biegu Hetmana, gdzie zdobył 1 miejsce w kategorii wiekowej 16-22 lata. Utrudnieniem było oczywiście to, że był to bieg na 5 km z przeszkodami, na mieleckich bulwarach. Nataniel z pewnością nie odpuści i będzie dalej spełniał swoje sportowe marzenia!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Start Wola Mielecka klubem partnerskim Stali

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Smoczka Park MTB 2024 [MAPY]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa