W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Nauczyciel i absolwent ZST Mistrzami Polski [FOTO]

W dniach 20-22 września br. w Poznaniu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego. Zwycięzcami zostali nauczyciel i absolwent mieleckiego ZST.

Miasto Mielec reprezentowały dwie załogi Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego, w tym drużyna w składzie: Andrzej Wyzga (nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu) i Mateusz Machnik (absolwent ZST z 2013 r. w zawodzie technik pojazdów samochodowych).

Zawody przedmedycznego ratownictwa drogowego składały się z sześciu konkurencji, na które składały się: test wiedzy teoretycznej dotyczący pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przepisów ruchu drogowego, trzy pozorowane wypadki drogowe, resuscytacja krążeniowo-oddechowa wykonywana na fantomie elektronicznym oraz jazda sprawnościowa samochodem (próba Stewarta).
W klasyfikacji generalnej zawodów Mistrzami Polski Ratowników Drogowych PZM została załoga: Andrzej Wyzga i Mateusz Machnik. Jednak to nie koniec sukcesów. Andrzej Wyzga i Mateusz Machnik, wspólnie z drugą załogą Automobilklubu Mieleckiego, wywalczyli również Mistrzostwo Polski w klasyfikacji klubowej (Automobilklub Mielecki) oraz w klasyfikacji okręgowej (Okręg Rzeszowski PZM).

Informacja i zdjęcia: ZST Mielec / Andrzej Wyzga

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa