W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Nauczyciel z ZS na szkoleniu w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu

W dniach 11-15 kwietnia 2016 roku na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyło się ogólnopolskie, pilotażowe szkolenie instruktorsko-metodyczne dla nauczycieli prowadzących przedmiot edukacja dla bezpieczeństwa i uczących w klasach o profilu wojskowym. Organizatorem szkolenia był Departament Komunikacji Społecznej MON oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Wśród 50-ciu uczestników szkolenia  z całego kraju był Roman Gruszecki- nauczyciel w Zespole Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu (popularny Elektryk)

Celem przedsięwzięcia było ujednolicenie procesu szkolenia młodzieży klas wojskowych w oparciu o zajęcia programowe, na podstawie ,,Minimum Programowego realizowanego w ramach innowacyjnych programów edukacji dla bezpieczeństwa oraz programów szkolenia członków organizacji pozarządowych, wymaganych do podpisania porozumień z komendantem szkoły wojskowej lub ośrodka szkolenia”, podniesienie poziomu wiedzy nauczycieli z tematyki przedmiotów zawartych w minimum, a także przygotowanie nauczycieli do organizowania i prowadzenia zajęć programowych z młodzieżą tak, aby szkoła mogła jak najlepiej wykwalifikować młodzież do odbycia skróconej służby przygotowawczej. Przyjęte rozwiązania organizacyjno-szkoleniowe spełniły oczekiwania nauczycieli, co wyraziło się w ich opiniach na podsumowaniu kursu.

Na szkolenie, które prowadzone było przez żołnierzy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, składały się zajęcia teoretyczne (m.in. zasady organizacji i przygotowania zajęć m.in. z przedmiotów: aspekty prawne, szkolenie obywatelskie, profilaktyka i dyscyplina wojskowa, SERE), poglądowe (obserwacja zajęć prowadzonych w CSŁiI, pokaz uzbrojenia i wyposażenia indywidualnego żołnierza) oraz praktyczne (m.in. szkolenie strzeleckie, inżynieryjno-saperskie, łączności, medyczne, terenoznawstwo, wychowanie fizyczne i OPBMR).

Podczas kursu nauczyciele mieli także zorganizowane zwiedzanie Sali Tradycji Centrum oraz Muzeum Katyńskiego, wyjazd do Muzeum Wojska Polskiego i występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Informacja i zdjęcia:

ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu

 

309370765

155724888

 

742778683

 

1585322715

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa