W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Nauczyciele z niemieckiego miasta Eimshorn odwiedzili dziś Starostwo Powiatowe w Mielcu [FOTO]

Pedagodzy z Berufliche Schule in Eimshorn pojawili się w siedzibie starostwa wraz ze Zbigniewem Witkiem, dyrektorem Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego. Nie było to jednak pierwsze spotkanie, bo mielecki „Elektryk” zaczął współdziałać z niemiecką szkołą już kilka lat temu.

Jednym z owoców tej współpracy były wymiany szkolne w roku 2013, kiedy to polscy uczniowie wyjechali na dwa tygodnie do Eimshorn, a niemieccy – mogli zaczerpnąć nieco wiedzy z mieleckiego podwórka.

Dziś (22 września) Niemcy opowiedzieli o swoim systemie edukacji i wizji współpracy, jaką mogliby odnowić w naszym powiecie. Tuż po spotkaniu ze starostą udali się do „Elektryka”, by tam poznać szczegółowe potrzeby mieleckich uczniów i nauczycieli. W Polsce zostaną do końca tygodnia.

Przypomnijmy. To niejedyna szansa na międzynarodową, edukacyjną współpracę. 23 sierpnia br. wizytę staroście Zbigniewowi Tymule złożyli angielscy farmerzy zrzeszeni w Jersey Farmers Union. Wówczas omówione zostały możliwości zorganizowania zagranicznych praktyk dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu.

O efektach rozmów – zarówno z przedstawicielami wyspy Jersey, jak i nauczycielami z Niemiec – z pewnością będziemy jeszcze pisać.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa