W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nauczyciele zdobywali cenną wiedzę

Ponad 30 nauczycieli z czterech szkół podstawowych z naszej gminy wzięło udział w szkoleniu „Jak sprawić, by uczniowie lepiej przyswajali wiedzę?”. Przeprowadzone zostały także warsztaty dla uczniów.

W ostatnich latach wiedza na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu poszła niesłychanie do przodu. Wiadomo m.in. co sprzyja efektywnemu uczeniu się, a co zaburza ten proces.

Wciąż powstają nowe metody nauczania, poparte badaniami. – Dlatego władze gminy dbając o proces dokształcania nauczycieli zorganizowały szkolenie, które miało za zadanie poszerzenie wiedzy na temat procesu uczenia się oraz zdobycie kompetencji w stosowaniu takich technik, które zwiększają potencjał umysłowy dzieci oraz dają satysfakcję nauczycielom – przekazuje Krzysztof Babiarz, doradca Burmistrza Radomyśla Wielkiego.
W szkoleniu, które odbyło się w Zdziarcu, oprócz nauczycieli z miejscowej podstawówki uczestniczyli także nauczyciele SP Janowiec, Dąbie i Radomyśl Wielki oraz przedstawicielki radomyskiego GOPS-u.

Prowadząca zajęcia psycholog Magdalena Jaromi zwróciła uwagę z czego wynikają niepowodzenia w nauce (m.in. lek, strach, przykre przeżycia emocjonalne, negatywne nastawienie, brak pewności siebie, brak pozytywnych wzmocnień, brak poczucia bezpieczeństwa i zrozumienia). – Dobrze jest, gdy zarówno rodzic, jak i nauczyciel zatrzyma się na chwilę nad uczniem, porozmawia z nim, da satysfakcję dziecku, że coś dobrze zrobiło – mówiła pani psycholog.

To co pomaga w zapamiętywaniu to m.in. odpowiedni stan do nauki (naładowanie energią, pozytywny nastrój, koncentracja na nauce). – Dlatego w nauczaniu ważną rolę odrywają metody aktywizujące dzieci – podkreślała Magdalena Jaromi, która zaprezentowała kilka sposobów aktywizowania uczniów.
Dodajmy również, że uczniowie klas V-VI Szkoły Podstawowej w Zdziarcu wzięli udział w warsztatach „Techniki aktywnych metod nauki” i „Czy dokuczanie jest przemocą?.

maxresdefault

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Jaa 28 kwietnia 2022 (czwartek) at 21:20

Chodziłem na terapię do pseudoterapeutki Magdalena Jaromi. Poszedłem wyleczyć depresję, wyszedłem z jeszcze większą. W internecie na stronach takich jak znany lekarz albo google opinie nie da się nawet wystawić negatywnej oceny by ostrzec przed nią innych.

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa