W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nauka zdrowego odżywiania

W czerwcu i lipcu Stowarzyszenie „Nasza Gmina” zorganizowało szkolenia dla mieszkańców gminy Radomyśl Wielki w zakresie zasad zdrowego odżywiania.

Sposób odżywania jest coraz większym problemem. Niezdrowa dieta odbija się na zdrowiu społeczeństwa; m.in. zatruwa organizm, wywołuje nieszczelność jelit i niszczy system odpornościowy. Dlatego warto wiedzieć, że zarówno jakość produktów, jak też częstotliwość jedzenia ma wpływ na zdrowie człowieka. Stąd właśnie zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania w pięciu miejscowościach gminy Radomyśl Wielki: Dulczy Wielkiej, Partyni, Pniu, Radomyślu i Rudzie.

Każda grupa liczyła 15 osób, które uczestniczyły w 20 godzinnych warsztatach (4 godziny teoretyczne i 16 godzin zajęć praktycznych). Nowych umiejętności z zakresu zdrowego odżywiania uczestnicy nabywali pod okiem specjalistów z firmy M-Diet z Tuszymy. W sposób praktyczny uczyli się też przygotowywania zdrowych posiłków. Na koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał również broszurkę z przepisami kulinarnymi.
Szkolenie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej – wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020).

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa