W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Neutralizacja plamy oleju

Około godziny 11:10 dnia 12 grudnia bieżącego roku, oficer dyżurny pełniący służbę na Stanowisku kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu przyjął zgłoszenie o ciągnącej się plamie oleju na drodze wojewódzkiej numer 985 łączącej miasta Tarnobrzeg – Mielec – Dębicę w miejscowości Tuszyma – przed rondem.

Na miejsce zostały zadysponowane zastępy: jeden zatęp z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Mielcu – GBARt Renault Range (501[R]22) oraz OSP KSRG Tuszyma – GBA Renault S170 .

Nasza jednostka wyjechała w zastępie 4 strażaków ratowników, na miejscu była jako pierwsza. Zastęp z JRG 1 Mielec po dojeździe na miejsce został przedysponowany przez oficera dyżurnego PSK do pożaru kotłowni w mieście Przecław na ulicy Weneckiej. Na miejscu zastaliśmy ciągnącą się plamę oleju, praktycznie od skrzyżowania drogi powiatowej numer 1176R Tuszyma – Niwiska – Kolbuszowa z drogą wojewódzką 985 Tarnobrzeg – Mielec – Dębica aż po rondo.

 

g-cff

 

Nasze działania polegały na spryskaniu plamy oleju środkiem pożerającym olej – Sintan. Działania potrwały do godziny 12:03, ruch drogowy był kierowany przez strażaków wahadłowo.

 

OSP Tuszyma

 

ttnn

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa