W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

NGO Wysokich Lotów

Fundacja Klub Młodych Liderów z Mielca otrzymała prestiżową nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów” w kategorii społeczeństwo obywatelskie oraz zrównoważony rozwój. 

Dnia 27 sierpnia br. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie po raz piąty przyznał nagrody dla wyróżniających się i aktywnie działających organizacji pozarządowych mających siedzibę i prowadzących działalności pożytku publicznego na terenie województwa Podkarpackiego. W gronie pięciu nagrodzonych organizacji znalazła się jedna z Mielca – Fundacja Klub Młodych Liderów, która działa od 5 lat i zorganizowała ponad 100 wydarzeń na terenie całego Podkarpacia. Jej misją jest wspieranie młodych i ambitnych mielczan poprzez organizację szkoleń, warsztatów czy pomoc merytoryczną. Ponadto, poprzez realizację projektów społecznych Młodzi Liderzy poprawiają życie lokalnej społeczności. W tym roku zorganizowali oni m.in największy turniej piłki nożnej na Podkarpaciu- Mielec CUP, 3 festiwale Youthest, które odbyły się w Mielcu, Rzeszowie i Stalowej Woli, a także jeden z największych w regionie projektów społeczno-edukacyjnych “Szkoła Liderów”, w która zaangażowanych było aż 6 szkół i blisko 100 wolontariuszy.

Nagrodę otrzymali również: Kółko Rolnicze w Łękach Dukielskich, Towarzystwo Dramatyczne im A. Fredry „FREDREUM” z Przemyśla, Stowarzyszenie Przyjaciół Iwonicza Zdroju oraz Stowarzyszenie „Powiśle Gliny Małe”. Nagrody mają charakter rzeczowy w postaci voucherów o wartości 5000 zł.

Wręczenie nagród odbyło się 21 września podczas IV Podkarpackiego Forum Obywatelskiego.

“Informacja o tym, że Fundacja otrzymała nagrodę była dla mnie zaskoczeniem. Niby zdajemy sobie sprawę z tego, że robimy fajne i potrzebne rzeczy, jednak nie spodziewaliśmy się, że zostanie to docenione i wyróżnione na tle setek innych organizacji w województwie. Zyskaliśmy kolejną motywację do działania i realizacji projektów na Podkarpaciu.” – powiedział Sebastian Peret – prezes Fundacji Klub Młodych Liderów.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Wystartowały obrady III sesji Rady Powiatu Mieleckiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa