W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Nie daj się oszukać – „na policjanta”

Mimo apeli, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający metodą na tzw. „policjanta”, „pracownika banku” lub „wnuczka” wciąż wyłudzają pieniądze. Dziś do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu wpłynęło zawiadomienie o dokonaniu oszustwa metodą „na policjanta”. Apelujemy do mieszkańców Mielca o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu mieleckiego, w tym osób starszych i ich rodzin, o ostrożność w sytuacjach, gdy dzwoni osoba podająca się za pracownika banku, funkcjonariusza Policji czy prokuratora lub członka rodziny. Rozmowa prowadzona przez oszustów ma na celu wyłudzenie od pokrzywdzonych ich oszczędności. Pamiętajmy, jeśli dzwoni do nas nieznana nam osoba i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych natychmiastowych działań.

Mieleccy policjanci przyjęli dziś zgłoszenie od 52-letniej kobiety, która w wyniku oszustwa straciła blisko 40 tysięcy złotych. Do kobiety zadzwonił „pracownik banku”, który miał poinformować kobietę, że na jej dane osobowe został zaciągnięty kredyt, i aby zapobiec utraty pieniędzy powinna ona wypłacić swoje oszczędności z rachunku, który posiada i wpłacić je na inne konto, podane przez oszusta. Według relacji kobiety rozmowę kontynułował „funkcjonariusz Policji”, który zabronił kobiecie kontaktować się z kimkolwiek ponieważ w jej sprawie prowadzona jest „akcja skierowana pzeciwko korupcji”. Kobieta wykonała polecenia swoich rozmówców i tym sposobem utraciła kwotę bliską 40 tysięcy złotych. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu rozsądku podczas rozmowy z oszustem, która zawsze sprowadza się do podobnego scenariusza.

Jeśli osoba dzwoniąca do nas przedstawia się za policjanta, prokuratora, to pamiętajmy: organy ścigania NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub dokonanie przelewu bankowego. NIGDY też nie proszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji! Nie dajmy się oszukać. Sprawdzajmy wiarygodność osoby, która dzwoni z prośbą o dostęp do naszych oszczędności.

W razie wątpliwości zawsze można zadzwonić na numer dyżurnego mieleckiej jednostki policji 47 82 273 10 lub 112 i poinformować policjanta o swoich obawach, uprzednio kończąc rozmowę z osobami, co do których mamy wątpliwości.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa