W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

„Nie poddawaj się” hasłem tegorocznego Kongresu Świadków Jehowy

 RZESZÓW: Już w lipcu 2017 w Hali na Podpromiu odbędzie się  trzydniowy kongres regionalny Świadków Jehowy. Ma on charakter otwarty i wszyscy – bez względu na pochodzenie czy wyznawaną religię – będą mile widziani.

Tegoroczny program będzie koncentrować się na tym, dlaczego można z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Marcin Olbrycht, rzecznik prasowy kongresu mówi: „Wytrwałość to przymiot godny podziwu.  Przywodzi na myśl zarówno niepoddawanie się zniechęceniu, jak i niestrudzone dążenie do wytkniętego celu.  Tegoroczny program kongresu ukaże, jak nie poddać się w obliczu bardzo trudnych sytuacji życiowych, takich jak długotrwała choroba czy śmierć bliskiej osoby. Usłyszymy też biblijne rady, jak pomimo rozczarowań i niepowodzeń zachować pozytywne nastawienie i nadzieję”

W programie przewidziano oparte na Biblii przemówienia, wywiady, krótkie filmy oraz trzyczęściowy film pełnometrażowy przygotowany z myślą o rodzinach. Pokażą one w praktyce, jak na co dzień przejawiać i rozwijać wytrwałość. Pomogą również nie skupiać się na obecnych trudnościach oraz patrzeć w przyszłość z odwagą i radością.

 

    Świadkowie Jehowy z ponad 50 lokalnych zborów prowadzą obecnie kampanię zapraszania wszystkich mieszkańców Rzeszowa i całego Podkarpacia na ten kongres. Rozpocznie się on w piątek 7 lipca o godzinie 9:20. O tej samej porze będą się rozpoczynały sesje w pozostałych dniach. Wstęp jest wolny, nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

Przewiduje się, że z biblijnych pouczeń w Hali na Podpromiu skorzysta jakieś 4500 osób. Świadkowie Jehowy w Polsce planują zorganizować 31 podobne kongresy w 21 miastach w 5 językach. Na całym świecie w przeszło 119 000 zborów  rozsianych w 240 krajach działa ponad     8 340 000 Świadków Jehowy.

 

Zobacz też...

2 komentarze

Wojtek 25 czerwca 2017 (niedziela) at 20:19

a tylko 144 000 się do ichniejszego nieba zmieści ;( jaka szkoda

Odpowiedz
Wybudzony 1 lipca 2017 (sobota) at 15:00

To jest zwykły destruktywny ruch religijny. Co z tego że opakowanie bardzo atrakcyjne, jak w środku zepsucie, i wiele tragedii ludzkich. Dobrze to wygląda jak wszyscy się z nimi zgadzają, a z przeciwnikami nawet nie dyskutują. Członkowie mają zakaz rozmawiania czy czytania wypowiedzi tzw odstępców bo jeszcze by się dowiedzieli o ogromnych kłamstwach w tej religii. Typowe postępowanie sekt – 'zaufajcie nam i róbcie co mówimy, my mamy prawdę i nigdy was nie okłamiemy', a ludzie marnują sobie życia na służbę dla amerykańskiej korporacji, naprawdę jest mi ich szkoda.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa