W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

„Nie samą piłką żyje człowiek” – konkurs recytatorski

„Nie samą piłką żyje człowiek” – z takim nastawieniem tydzień rozpoczęli uczniowie Mieleckiej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego „Piłkarskie Nadzieje”.

Pod kierunkiem nauczycielek Doroty Targosz, Anny Bajor i Barbary Kopery liczna, prawie dwudziestoosobowa grupa stanęła w szranki z utworami poetyckimi naszych rodzimych autorów.
I Szkolny Konkurs Recytatorski poprzedzony został eliminacjami klasowymi, a najlepsi i najodważniejsi spróbowali swych sił na forum szkoły.

Z uwagi na dużą liczbę uczestników i zróżnicowany ze względu na wiek poziom został on podzielony na dwie kategorie:
klasy 4 i 5,
klasy 6 i 7.
Zgromadzona na sali publiczność nagradzała każdorazowo uczestników gromkimi brawami, doceniając chęć uczestnictwa swojego kolegi z drużyny w turniejowych zmaganiach.
Jury konkursowe, w skład którego weszły Dorota Targosz, Anna Bajor i Barbara Kopera pod przewodnictwem dyrektor szkoły Alicji Mrozik nie miało łatwego zadania i po burzliwych naradach oprócz trzech pierwszych miejsc, postanowiło przyznać dodatkowo wyróżnienia.
Kategoria: klasy 4 i 5:
I Wiktor Indyk kl. IV b
II Filip Tereszkiewicz kl. V a
III Maksymilian Szady kl. IV b

Kategoria: klasy 6 i 7
I Paweł Kulig kl. VI a
II Jakub Paterak kl. VI a
III Wiktor Lampart kl. VI a

Wyróżnienia:
Karol Madej kl. IVa
Oliwier Krakowski kl. Va
Natan Siembab kl. IVa

Nikt z konkursu nie odszedł z pustymi rękami, każdy z uczestników otrzymał kalendarz i słodką niespodziankę, a dla najlepszych ufundowane zostały przez szkołę nagrody książkowe i dyplomy.
Analizując pokonkursowe wrażenia, uczniowie wspólnie doszli do wniosku, że występy „solo” nie są łatwą sprawą i mogą być czasem trudniejsze od udziału w meczu, ponieważ w czasie gry można liczyć na kolegów z drużyny, a trema, która towarzyszy podczas zawodów sportowych rozkłada się na cały zespół.

Niemniej jednak uczestnictwo w takim rodzaju wystąpieniu publicznym uczy młodego sportowca radzenia sobie z presją, z publicznością, wzmacnia poczucie własnej wartości i ułatwia później w czasie zmagań sportowych podejmowanie decyzji i w razie konieczności wzięcie odpowiedzialności za całą drużynę.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Konkurs – Baw się z nam [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa