W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

„NIE ŻYJCIE NA NIBY…”

 Laureat nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej za wybitną osobowość twórczą Jacek Musiatowicz wraz z synem Michałem na zaproszenie Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby w kwietniu br. odwiedził Mielec i był gościem młodzieży z 5 mieleckich szkół ponadgimnazjalnych.

Jacek Musiatowicz – poeta i bard, twórca związany z zespołami: „Siekiera”, „Perfect”, „Oddział Zamknięty”, TSA, autor tekstów do płyt Patrycji Markowskiej i Iwony Węgrowskiej, uczestnik festiwali piosenki autorskiej, poezji śpiewnej i konkursów literackich, pomysłodawca i kierownik artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej „Oranżeria”- przyjechał do Mielca, żeby swoją pieśnią, muzyką i doświadczeniami opowiedzieć o „życiu na niby”.

Czyli o wszystkich pułapkach związanych z uzależnieniami, życiowych zakrętach, cudownych ocaleniach, ale i tragicznych historiach znanych mu osób. Program ,, Życie na niby’’ to swego rodzaju muzyczny pamiętnik o drodze przez „sztuczne raje”, samotność, zwątpienie, poszukiwanie właściwych dróg.

Podczas trwania programu Jacek Musiatowicz przekonywał młodzież, że tylko mając umysł wolny od dopalaczy, narkotyków, alkoholu, można spełniać swoje marzenia. Jemu się to udało i jest tego najlepszym dowodem. „Człowiek wolny od uzależnień wszystko osiągnie” – przekonywał uczniów Jacek Musiatowicz.

Muzyk zwracał również uwagę młodzieży na to, aby ze swoimi problemami nie próbowali sobie radzić sami, ale żeby mówili o nich osobom dorosłym – „Macie wychowawców, nauczycieli, jest wiele osób, którym można powiedzieć, że coś złego dzieje się w waszym życiu.

Ci wszyscy ludzie są od tego, żeby wam pomóc i na pewno wam pomogą” – zapewniał podczas trwania programu Musiatowicz.

Aneta Durda – SSZ

 

Obraz36

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa