W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Niedługo bezpłatny Internet w Mielcu

Miasto Mielec przygotowuje się do uruchomienia bezpłatnych hotspotów czyli darmowych punktów dostępu do bezprzewodowej sieci umożliwiających połączenie z Internetem. Już w najbliższym czasie w dziesięciu lokalizacjach na terenie Mielca, mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać z Internetu. System testowany jest obecnie przez firmę Multimedia Polska Sp. z o.o.  – realizatora zadania.

Bezpłatny dostęp do Internetu w wybranych punktach Mielca dofinansowany został ze środków inicjatywy WiFi4EU. Pozyskany bon o wartości 15 tys. euro w pełni pokrył koszty zainstalowania hotspotów Wi-Fi w miejscach publicznych. WiFi4EU to inicjatywa wdrażana przez Komisję Europejską

– Inicjatywa WIFI4EU ma na celu zapewnić mieszkańcom Unii Europejskiej darmowy i komfortowy dostęp do Internetu, z którego można korzystać w miejscach publicznych takich jak parki, biblioteki, urzędy czy inne miejsca użyteczności publicznej. Uważam, że wybrane przez nas lokalizacje spełnią oczekiwania mielczan, którzy już teraz mogą testować bezprzewodowy Internet realizowany w ramach projektu – mówi Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Gmina Miejska Mielec aplikowała o środki w 2019 r. w ramach trzeciego zaproszenia do składania wniosków w ramach programu. Umowa o udzielenie dotacji podpisana została w grudniu 2019 r.

Lista miejsc z darmowym hotspotem:

LP:NAZWARodzaj HotSpot
1.Górka CyranowskaZewnętrzny
2.Plac AKZewnętrzny
3.Dworzec PKSZewnętrzny
4.Skatepark MOSiRZewnętrzny
5.Plac zabaw za ZSO1Zewnętrzny
6.Rynek Stary MielecZewnętrzny
7.Bulwary nad WisłokąZewnętrzny
8.Plac zabaw obok Basenu na SmoczceZewnętrzny
9.Rynek RzochowskiZewnętrzny
10.Biblioteka Kusocińskiego 2Wewnętrzny
11Biblioteka Kusocińskiego 2Wewnętrzny
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa