W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Niedługo Mielec czeka odkomarzanie [VIDEO]

Od kilku lat na miejskich terenach przeprowadzane są akcje oprysków przeciw komarom lub dezynsekcje przeciw kleszczom. Nie inaczej będzie w tym roku, gdy okazało się, że w ostatnich tygodniach uciążliwość występowania komarów mocno daje się we znaki mieszkańcom naszego miasta.  

Ich intensywnemu wylęgowi sprzyjały warunki atmosferyczne, które występowały tej wiosny. Odkomarzanie planowane jest na połowę czerwca, a dokładny termin, który podamy w osobnym komunikacie na stronie internetowej miasta, uzależniony przede wszystkim od warunków atmosferycznych.

Tradycyjnie do przeprowadzenia akcji oprysków, wybrano te miejskie tereny, gdzie komary mają najlepsze warunki do wylęgu. Są to głównie parki miejskie oraz tereny zielone – bulwary przy ul. Rzecznej, tereny MOSiR przy ul. Solskiego, Park Leśny na Górce Cyranowskiej, park za Hotelem Polskim, park przy ul. Kazimierza Wielkiego, a także tereny wokół Pałacyku Oborskich.

Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na większą precyzję mieleckie odkomarzanie podobnie jak w ostatnich latach będzie przeprowadzone przez specjalistyczną firmę z wykorzystaniem specjalnie przystosowanego samochodu. Środki jakie będą używane do oprysków posiadają Kartę Charakterystyki i są dopuszczone do używania na terenie całej Unii Europejskiej oraz  posiadają zezwolenia Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i produktów Biobójczych.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa