W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Biuro Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu informuje, że w ostatnich dniach na terenie powiatu mieleckiego pojawiły się ślady pobytu niedźwiedzia.

 Sygnały o tym fakcie dotyczą kilku lokalizacji na terenie naszego powiatu – m.in. terenów Nadleśnictwa Tuszyma i Nadleśnictwa Mielec. Dlatego idąc za radami leśników apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności!

Szacuje się, że obecnie w południowo-wschodniej Polsce, bytuje blisko 200 niedźwiedzi. Coraz częściej zdarza się, że niedźwiedzie w poszukiwaniu pożywienia wchodzą do miast i wsi. W Małopolsce niedźwiedzie były widziane m.in. w Nowym Sączu i Tarnowie, a na Podkarpaciu m.in. w gminie Sanok, gminie Zagórz, a ostatnio w okolicach Dębicy i Mielca.

W przypadku spotkania niedźwiedzia należy spokojnie i bez gwałtownych ruchów oddalić się w przeciwnym kierunku. Jeśli jednak dojdzie do ataku drapieżnika, należy położyć się płasko na ziemi, przylgnąć brzuchem do podłoża rękami osłaniając szyję i głowę.

Szczególnie ostrożnie powinniśmy się wycofać, jeśli natrafimy na młode niedźwiadki – matka w ich obronie może być bardzo niebezpieczna.

Aby uniknąć spotkania z tym niebezpiecznym drapieżnikiem nie chodźmy po zmroku samemu i nie wchodźmy w gęste zarośla (młodniki, uprawy), gdzie mogą przebywać niedźwiedzie.

Apelujemy do mieszkańców o przypilnowanie zwierząt domowych oraz zabezpieczenie śmietników i kompostowników, które mogą zwabić niedźwiedzia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa