W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Nieletni chuligani odpowiedzą za zniszczenie koszy na śmiecie

Policjanci, we współpracy ze strażą miejską, ustalili tożsamość sześciu nieletnich, którzy uszkodzili kosze na mieleckich bulwarach.

Wartość strat mielecki magistrat wycenił na kwotę bliską 5 tysięcy złotych. Do uszkodzenia doszło pod koniec września br. Wszyscy nieletni zostali przesłuchani. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Jak ustalili policjanci, do uszkodzenia doszło 25 września br. Zawiadomienie w tej sprawie funkcjonariusze przyjęli od przedstawiciela mieleckiego magistratu. Straty wyceniono na kwotę bliską 5 tysięcy złotych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring obsługiwany przez strażników miejskich. Na filmie widać, jak młodzi chłopcy kopią metalowe kosze ustawione na mieleckich bulwarach.

Policjanci zabezpieczyli zapis monitoringu i ustalili tożsamość sprawców uszkodzenia mienia. To sześciu nastolatków w wieku 15 i 16 lat. W czasie gdy doszło do uszkodzenia, przebywali oni na wagarach. Są mieszkańcami powiatu mieleckiego.

Wszyscy nieletni zostali przesłuchani. Złożyli wyjaśnienia i przyznali się do zniszczenia koszy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa