W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Nieletni sprawcy kilkunastu włamań zatrzymani

Kilkanaście czynów karalnych popełnili nieletni, których zatrzymali policjanci podczas włamania do działek rekreacyjnych na ulicy Przemysłowej w Mielcu.

Jeden z 16-latków podczas zatrzymania zaatakował funkcjonariuszy skradzioną siekierą.

Podczas policyjnych działań ukierunkowanych na ustalenie sprawców włamań do działek na terenie Mielca, funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ulicy Przemysłowej w Mielcu. Tam około godziny 22, zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze sprawców włamania do altany działkowej. Drugi ze sprawców na widok policjantów uciekł trzymając w ręku skradzioną siekierę. Policjanci podążali za mężczyzną chcąc go zatrzymać, ten jednak odgrażał się pozbawieniem życia i gdy tylko funkcjonariusze próbowali zbliżyć się do niego wymachiwał w ich kierunku siekierą usiłując zadawać ciosy.

Podczas zatrzymania młodego mężczyzny dwóch policjantów zostało ranionych siekierą i odniosło obrażenia. Zatrzymani chłopcy zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Rzeszowie. Mają po 16 lat. W chwili zatrzymania byli trzeźwi. Policjanci pobrali od nieletnich krew do badań na zawartość środków odurzających.

W sprawie trwają dalsze czynności, a zebrany materiał dowodowy pozwolił określić nieletnim kilkanaście czynów karalnych dotyczących włamań do altanek działkowych, usiłowań włamań oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy. Policjanci przeszukali domy zajmowane przez nieletnich i odzyskali część skradzionych przez nich przedmiotów. Obaj 16-latkowie przebywają obecnie w placówce dla nieletnich, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Do określonych im czynów karalnych obaj przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa