W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Niemcy w oczach uczniów SP nr 11

W listopadzie uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 11 przygotowali nam wszystkim piękne prace na temat Niemiec. Celem wystawy było pokazanie, w sposób plastyczny, dlaczego warto uczyć się języka naszych sąsiadów. Pomysłodawcą i inicjatorem wystawy była pani Karolina Ziobroń – nauczyciel języka niemieckiego w naszej szkole.

Ostatnio obserwuje się coraz większe zainteresowanie językiem niemieckim. Język angielski jest wiodącym językiem w mieleckich szkołach, niemiecki cieszy się trochę mniejszą popularnością, a przecież 55mln ludzi na świecie posługuje się niemieckim jako językiem ojczystym.

W Polsce działa ponad 6000 niemieckich firm i 40% wszystkich turystów odwiedzających Polskę pochodzi z niemieckiego obszaru językowego.
Aby zainteresować młodzież językiem Goethego uczniowie klas siódmych przygotowali prace na wystawę dla wszystkich uczniów, zarówno uczących się jak i nie znających jeszcze niemieckiego. W swoich pracach plastycznych- wykonanych ręcznie- uczniowie mieli w kreatywny sposób zachęcić kolegów do zainteresowania się krajami niemieckojęzycznymi, jak i samym językiem.
Poziom prac przygotowanych przez naszych uczniów był zróżnicowany. Formy plastyczne były też różnorodne: dominowały plakaty i kolaże. Wykonane prace pokazały, że kreatywność i pomysłowości młodzieży nie zna granic.

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa