W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Niepodległa w Gminie Mielec

Urząd Gminy, Ośrodek Kultury oraz Placówki Edukacyjne serdecznie zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się 9 listopada o godz. 17:00 wieczornicą patriotyczną zorganizowaną w Szkole Podstawowej w Książnicach. Wydarzenie zakończy złożenie kwiatów przed miejscem pamięci por Jana Hajca.
W sobotę na stadionie sportowym w Złotnikach zaplanowano biało-czerwony turniej piłkarski oldboyów Gminy Mielec w którym zmierzą się zawodnicy z Chorzelowa, Podleszan, Chrząstowa i Złotnik, natomiast o godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbędzie się Koncert Patriotyczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej. Wydarzenie będzie również okazją do odśpiewania polskich pieśni patriotycznych.


Główne obchody odbędą się 11 listopada. W tym dniu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ojczyzny. Następnie uczestnicy w asyście Stowarzyszenia Kawalerii Konnej z Dobrynina oraz Orkiestry Dętej Dobrynin w uroczystym pochodzie przejdą na Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny, gdzie zaplanowano między innymi, apel pamięci, złożenie wiązanek okolicznościowych, przemówienia okolicznościowe oraz koncert Orkiestry Dętej Dobrynin. W trakcie wydarzenia, dzięki klubowi historycznemu Prawda i Pamięć wsadzone zostaną również dęby niepodległości. Ponadto każdy z uczestników obchodów otrzyma pamiątkowe kotyliony oraz flagi.
W ramach tegorocznego święta w Szkołach Gminy Mielec odbędą się także uroczyste akademie oraz wydarzenia o charakterze patriotycznym, a Biblioteki Publiczne przygotują specjalne wystawy poświęcone naszej ojczyźnie.

Program uroczystości:
11 XI 2018 r.
11:00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.
11:50 – Formowanie kolumny przed Sanktuarium w kolejności: Stowarzyszenie Kawalerii Konnej Dobrynin, Orkiestra Dęta Dobrynin, poczty sztandarowe, kombatanci, parlamentarzyści, delegacje władz samorządowych, przedstawiciele urzędów, instytucji, związków zawodowych, stowarzyszeń, szkół, pozostali uczestnicy.

Uroczysty przemarsz na Miejsce Pamięci.
12:00 – Uroczystości na Miejscu Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny:
– hymn państwowy,
– złożenie meldunku i powitanie,
– przemówienie okolicznościowe Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka,
– wkopanie dębów niepodległości,
– apel pamięci,
– złożenie kwiatów przez delegacje,
– koncert Orkiestry Dętej Dobrynin.

Imprezy towarzyszące:

9 XI 2018 r.
17:00 – Wieczornica patriotyczna pt. „Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Książnicach oraz Zespołu Wokalnego „Wolanki” z Woli Mieleckiej – Szkoła Podstawowa w Książnicach.
– Złożenie kwiatów przed miejscem pamięci por Jana Hajca.
10 XI 2018 r.
12:00 – Biało-czerwony Turniej Piłkarski oldboyów Gminy Mielec z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem honorowym Wójta Gminy Mielec – stadion sportowy w Złotnikach
17:00 – Koncert patriotyczny pt. „Dla Niepodległej” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Chorzelowiacy oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej – Ośrodek Kultury w Chorzelowie
25 XI 2018 r.
17:30 – „Mnie ta ziemia droższa od innych” – wielki test wiedzy o Niepodległej – Ośrodek Kultury w Chorzelowie.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa