W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Sport

Niepodległościowy rajd

Mieszkańcy Zgórska, Podborza, Partyni i Pnia (gm. Radomyśl Wielki) jubileuszowy rok odzyskania niepodległości upamiętnili wielopokoleniowym rajdem rowerowym.

W sobotnie popołudnie, 7 lipca, przed remizą OSP Zgórsko zgromadzili się amatorzy dwóch kółek.

Byli dorośli, młodzież, dzieci i seniorzy, w sumie około 400 rowerzystów. W gronie uczestników rajdu nie zabrakło także włodarzy radomyskiej gminy: burmistrza Józefa Rybińskiego, wiceburmistrza Stanisława Lonczaka i przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Miękosia. Rowerzyści w czerwonych koszulkach, eskortowani przez funkcjonariuszy mieleckiej drogówki, utworzyli kilkusetmetrowy peleton, który przemierzając drogami m.in. Zgórska, Podborza po pokonaniu około 16 kilometrów dotarł na stadion w Zgórsku. Tam na wszystkich czekały już też kiełbaski z grilla i napoje na ochłodę. To nie wszystko. Po odpoczynku przyszedł czas na rodzinny piknik, podczas którego oficjalnie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne z siłownią zewnętrzną. Przybyli na imprezę mogli bawić także podczas koncertu Mateusza Mijala i zabawy tanecznej z zespołem No Name.

Był już siódmy rajd miłośników dwóch kółek, który wyruszył ze Zgórska. Jego organizatorami byli Rada Sołecka i Klub Sportowy Zgórsko, a także Urząd Miejski i SCKiB. – Dziękuję za zorganizowanie tej pięknej, integracyjnej, wielopokoleniowej imprezy. Widać, że ludzie chcą się oderwać od swych codziennych obowiązków, od komputera i telewizora. Jest to bowiem okazja na wspólną, aktywną rozrywkę na świeżym powietrzu – komentował burmistrz Józef Rybiński.

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa