W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Nieudana próba wyłudzenia

Policjanci zatrzymali „kuriera”, który miał odebrać od mieszkanki powiatu mieleckiego pieniądze. Kobieta zorientowała się, że może być to próba oszustwa i zawiadomiła policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka, tuż przed odebraniem gotówki. Mężczyzna usłyszał zarzuty, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zbliżania się do pokrzywdzonych.

W ostatnich dniach mieleccy policjanci przyjęli wiele sygnałów i zgłoszeń od mieszkańców miasta i powiatu, o oszustwach dokonywanych metodą „na wnuczka”. Aby zapobiec tym przestępstwom, policjanci na co dzień zajmują się profilaktyką. Podczas spotkań przekazują informacje, w jaki sposób można ustrzec się przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Niestety zdarzają się sytuacje, gdzie ludzka wrażliwość zostaje wykorzystywana. Kilka dni temu ofiarą przestępcy padła 84-letnia mieszkanka gminy Mielec. Kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci rozpoczęli działania, które miały na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców.
Nie każda próba oszustwa kończy się stratą oszczędności naszego życia. Dzięki spotkaniom i przekazywanym przez policjantów informacjom i instrukcjom, mieszkanka powiatu mieleckiego nie dała się oszukać.

Kiedy zadzwonił do niej mężczyzna, a scenariusz całej rozmowy przebiegał dokładnie w taki sposób, jaki był przekazywany przez funkcjonariuszy podczas spotkań, zorientowała się, że może to być oszust i zawiadomiła policję.   
Dzięki jej reakcji 20-latek, który pośredniczył przy odbiorze gotówki, został zatrzymany na posesji w Chorzelowie, tuż przed odbiorem pieniędzy. Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec Mielca.
Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania oszustwa. Podejrzany złożył wyjaśnienia. W sprawie trwają dalsze czynności.
Wczoraj mielecka prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu zbliżania się do osób pokrzywdzonych. Za usiłowanie oszustwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa