Nieudane otwarcie sezonu na Solskiego. PGE FKS Stal Mielec – Piast Gliwice 0 : 2 [FOTO, VIDEO]

Kibice w Mielcu mogli wreszcie podziwiać mecz Stali na żywo w pełnym wymiarze. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości i wynik już nie uległ zmianie mimo paru sytuacji podbramkowych Stali. Mecz był wyrównany, ale groźne kontry Piasta pokazują, że spotkanie było trudnym wyzwaniem dla naszej drużyny.

W 62 minucie Mateusz Mak staje w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piasta, jednak piłka odbija się od nogi golkipera gości. Stal w drugiej połowie miała swoje szanse, jednak obrona gości nie popełniała błędów. Inauguracja sezonu przy Solskiego nie może uchodzić za udaną. Mimo walki i zaangażowania drużyny i znacznej przewagi w drugiej połowie, nadal brakuje tzw. ostatniego podania, które przesądziłoby o losie spotkania.

STAL: 1. Michał Gliwa – 32. Jonatan de Amo Perez, 21. Mateusz Matras, 6. Marcin Flis – 11. Maksymilian Sitek, 23. Krystian Getinger – 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 27. Marcin Budziński – 10.Mateusz Mak, 9. Maciej Jankowski.

REZERWOWI: 13. Rafał Strączek, 2. Albin Granlund, 4. Bożidar Czorbadżisjki, 5. Mateusz Żyro, 16. Eryk Galara, 17. Wiktor Kłos, 19. Kacper Sadłocha, 44. Mateusz Wyjadłowski, 92. Aleksandar Kolev.

Trener: Adam Majewski.

PIAST: 26. Frantisek Plach – 4. Jakub Czerwiński, 5. Tomas Huk, 6. Michał Chrapek, 10. Kristopher Vida, 11. Michał Żyro, 14. Jakub Holubek, 17. Patryk Lipski, 18. Patryk Sokołowski, 20. Martin Konczkowski, 77. Arkadiusz Pyrka.

REZERWOWI: 33. Karol Szymański, 2. Ariel Mosór, 9. Alberto Toril Domingo, 15. Mateusz Winciersz, 16. Dominik Steczyk, 19. Michael Ameyaw, 22. Tomasz Mokwa, 23. Miguel Munoz Fernandez.

Trener: Waldemar Fornalik.

Sędzia główny: Paweł Gil.