Nike Ciechanów oraz PM Tarnów z awansem do 1/8 MPJ

W dniach 1-3 stycznia w Mielcu rozegrana została 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów, a oprócz SPR Stali Mielec o awans do 1/8 walczyły zespoły Szczypiorniaka Dąbrowy Białostockiej, Nike Ciechanów i MKS MPEC PM Tarów.

Pierwszy dzień turnieju przysporzył nam bardzo wiele emocji, gdyż oba spotkania zakończyły się zwycięstwami jedną bramką. Najpierw triumf nam PM Tarnów odnieśli zawodnicy Nike Ciechanów 32:31, a w starciu Stali z Dąbrową Białostocką podopieczni Marcina Basiaka musieli uznać wyższość rywala, mimo, że po pierwszej połowie prowadzili sześcioma bramkami. Niestety w drugiej odsłonie zawiodła skuteczność i Szczypiorniak zwyciężył 24:23.

MKS PM MPEC Tarnów – UKS Nike Ciechanów 31:32 (16:15)
SPR Stal Mielec – KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 23:24 (16:11)

W drugim dniu turnieju zwycięstwa poszczególnych drużyn były o wiele bardziej przekonywujące, i jak się miało potem okazać to własnie różnica bramek była kluczowa w ostatecznym rozrachunku.
O 10:00 na parkiet wybiegły zespoły z Tarnowa i Dąbrowy Białostockiej i od samego początku tarnowianie byli stroną dominującą i ostatecznie zwyciężyli 33:20.
Na 12:00 zaplanowane zostało zaś spotkanie podopiecznych Marcina Basiaka z zespołem Nike Ciechanów, który potwierdził tym samym akces do zajęcia pierwszego miejsca, wygrywając 35:26.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – MKS PM MPEC Tarnów 20:33 (9:15)
SPR Stal Mielec – UKS Nike Ciechanów 26:35 (12:18)

W trzecim, a zarazem ostatnim dniu nadal nie znaliśmy końcowych rozstrzygnięć, gdyż szansę na awans miały wszystkie zespoły.
Ostatecznie UKS Nike Ciechanów zwyciężył 32:29 z Dąbrową Białostocką zapewniając sobie awans z pierwszego miejsca, i tym samym pozbawiając Szczypiorniaka jakichkolwiek szans na zameldowanie się w 1/8.
Jedyną niewiadomą pozostawał temat zespołu, który do dalszej fazy dostanie się z drugiego miejsca. Podopieczni Marcina Basiaka aby tego dokonać musieli pokonać w bezpośrednim starciu PM Tarnów ośmioma bramkami i pierwsza połowa pokazała, że taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy, gdyż młodzi mielczanie do przerwy prowadzili 19:13.
Niestety w drugiej odsłonie goście zmienili obronę z czym nie mogli sobie poradzić „Biało-Niebiescy”. Ostatecznie Stal jednak wygrała 30:29, lecz niestety do awansu zabrakło siedmiu bramek, co boli tym bardziej, że tuż przed Mistrzostwami kontuzji nabawił się najlepszy strzelec zespołu – Rafał Styczeń.

UKS Nike Ciechanów – KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 32:29 (16:9)
SPR Stal Mielec – MKS PM MPEC Tarnów 30:29 (19:13)