W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

„Noc Bibliotek” w Trześni i Chorzelowie [FOTO]

„Znajdźmy wspólny język” pod takim hasłem odbyła się V edycja „Nocy Bibliotek”. Do akcji po raz kolejny dołączyły Biblioteki Publiczne w Chorzelowie i Trześni.     

Biblioteka Publiczna w Trześni 

Spotkanie dla dzieci rozpoczęło się w sobotę (04.10) o godz. 16:00 emisją filmu „Ptyś i Bill”,  podczas której uczestnicy częstowali się pysznymi ciasteczkami. Najmłodsi kolorowali także kolorowanki z bohaterami filmu. Wesołym rozmowom nie było końca. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki, ekslibrisy a także baloniki, które sprawiły im wiele radości.

Od godz. 18:30 do 21:30 odbyło się spotkanie dla dorosłych czytelników w czasie którego w miłej, kameralnej atmosferze, rozmawiano o książkach, historii oraz interesujących zagadnieniach. Jak w komentarzach podkreślali uczestnicy dzięki miłym rozmowom z całą pewnością udało się „znaleźć wspólny język”. Ich stwierdzenie: „już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania”, stało się motywacją do organizacji kolejnej Nocy Bibliotek. 

„Nocy Bibliotek” w Trześni towarzyszyła wystawka książek – nowości czytelniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która wzbudziła duże zainteresowanie.

Biblioteka Publiczna w Chorzelowie. 

Na uczestników akcji, którzy przybyli  w sobotę (04.10) do Biblioteki czekało dużo atrakcji. Wspólnie oglądnięto film towarzyszący tegorocznej edycji p.t. „Ptyś i Bill”, który powstał na podstawie serii komiksów. Jest to piękna, dynamiczna, pełna zabawnych przygód opowieść o wielkiej przyjaźni małego chłopca z psem przygarniętym ze schroniska. 

Po obejrzeniu filmu uczestnicy kolorowali swojego ulubionego bohatera komiksu.
Dla najmłodszych czekały różne gry i zabawy. Dużo śmiechu było podczas czytania „łamańców językowych” takich jak: „Chrząszcz brzmi w trzcinie” czy ”Suchą szosą szła szczypawka”. Wyśmienicie bawiono się również podczas gry w „Państwa – Miasta”. 

Po wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na wspólną kolację. Wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory lecz nieubłaganie nadeszła godzina 21, która oznajmiła zakończenie spotkania. Wspólne zajęcia, gry i zabawy oraz dobrze spędzony sobotni wieczór utwierdził wszystkich w przekonaniu, że warto odwiedzać i korzystać z biblioteki. 


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa