W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Noc Mieleckiego Magistratu

 W sobotę 20 maja w godzinach od 19.00 do 24.00 podczas organizowanej w Mielcu po raz pierwszy „Nocy Magistratu” budynek Urzędu Miejskiego szeroko otworzy swoje podwoje dla mieszkańców naszego miasta.

Będzie to jedyna okazja, by po zmroku zwiedzić niemal wszystkie zakamarki mieleckiego magistratu, zajrzeć do gabinetu Prezydenta i dowiedzieć się jak pracuje urząd, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dla mieszkańców Mielca. W Biurze Obsługi Mieszkańca zorganizowane będą stanowiska informacyjne poszczególnych spółek miejskich (MKS, MPGK, Lotnisko Mielec, ZUOK).

Informacji będą także udzielać przedstawiciele najważniejszych wydziałów
i referatów UM – m.in. Biuro Pozyskiwania Funduszy przedstawi prezentację na temat możliwości uzyskania dofinansowań. Swój punkt informacyjny będzie miało także mieleckie Schronisko dla zwierząt, którego pracownicy będą informować o możliwościach adopcji psów.

Sporo będzie się działo w Sali im. Jana Pawła II, gdzie zwykle obraduje Rada Miejska. Oprócz prezentacji unikalnych filmów i archiwalnych fotografii z zasobów Muzeum Regionalnego
i Jadernówki pokazujących jak wielkie zmiany zaszły w Mielcu na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, zorganizowane będą różnorodne konkursy i quizy z nagrodami.  Zainteresowani będą się mogli spotkać z kronikarzem dziejów naszego miasta i autorem niezwykłej Encyklopedii Miasta Mielca  Józefem Witkiem.

Planowana jest organizacja Gry Miejskiej – Biegu po Sztabkę Prezydenta. Wiele atrakcji np. „Ścieżka osobowości” czy „Pokój konsultacji” przygotowuje Wydział Spraw Społecznych
i Zdrowia.

Oprócz tego wszyscy, którzy zdecydują się na udział w Nocy Magistratu będą mieli możliwość zwiedzenia poszczególnych pięter głównego budynku Urzędu Miasta i np. zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w gabinecie Prezydenta Miasta. Będzie można zajrzeć do dyspozytorni Straży Miejskiej i zobaczyć jak funkcjonuje system monitoringu miasta. Straż Miejska zaprezentuje przekazane do dyspozycji Urzędu pojazdy Melex. A na pasjonatów lotnictwa czeka symulator lotów.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa