W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka Plakaty

Noc Muzeów w „Jadernówce”

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w „Jadernówce” w całości poświęcona jest fotografii – dziedzinie, która jest naszą domeną. Postanowiliśmy tym razem przybliżyć nieco czas tzw. przedfotograficzny – zaprezentujemy działanie urządzeń, które wykorzystywało światło i często służyły do portretowania, ale nie były jeszcze techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu.

Zespół pracowników „Jadernówki” zbudował kilka takich urządzeń: camera obscura, camera lucida, stanowisko do portretów cieniowych. Pokażemy jak działała laterna magica – prezentując obrazki malowane na szkle.Każdy gość będzie mógł sam spróbować obsłużyć każdy z przyrządów.

Ponadto zaprezentujemy wystawę „Zawód fotograf”, która w jednej części pokaże fotografów przy pracy – zdjęcia dzięki uprzejmości Agencji Fotografów FORUM, w drugiej zaś części zaprezentujemy nasze zbiory fotograficzne w szerszym ujęciu – będą więc nie tylko stare aparaty, ale także powiększalniki, kopiarki, kamery i projektory filmowe, lampy błyskowe, światłomierze, filtry i obiektywy, kasety na szklane płyty sprzęt ciemniowy.

Na stałej ekspozycji w dawnym Zakładzie Fotograficznym Jadernych także pojawią się nowe elementy, między innymi dwa obrazy olejne – jeden malowany przez Augusta Jadernego w 1901 roku, drugi autorstwa Bronisławy Jadernowej z roku 1904.

Niewątpliwą atrakcją dnia będzie specjalnie na tę okazję przygotowany pokaz zdjęć przedwojennego Mielca w technice 3D.

Wieczorem zaś zapraszamy na koncert wyjątkowej formacji Kraków Street Band.

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa