W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Noc w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mielczan na „Noc w Bibliotece”. Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie 8 października od godz. 17 do 24. MBP zaprasza do swojej siedziby przy ul. Kusocińskiego 2.

Czego można się spodziewać w bibliotece w tę wyjątkową piątkową noc? Spotkań, rozmów, zabaw z pomocą gier planszowych… Właśnie planszówki, na które od kilku lat panuje szaleńcza moda, będą królować tej nocy. Także dlatego, że 10 października obchodzony jest „Dzień Gier Planszowych”. MBP przygotuje gry planszowe, ale zachęca także, aby goście „Nocy w Bibliotece” przynieśli własne, ulubione planszówki, aby zagrać z innymi.

Pracownicy MBP liczą na to, że będzie to doskonała okazja, aby sympatycy planszówek spotkali się z innymi, którzy podzielają tę pasję, a także aby zaszczepić sympatię do gier tym, którzy nie ulegli jeszcze tej pozytywnej modzie. 

MBP zapowiada, że mielczanie zyskają możliwość poznania wielu ciekawych gier o zróżnicowanym stopniu trudności, gracze będą mieć do dyspozycji przestrzeń, a także fachową wiedzę, doborowe towarzystwo miłośników gier i… wspaniałą atmosferę. Spotkanie poprowadzi Łukasz Skowron, miłośnik i znawca gier planszowych.

Dzieci uczestniczące w wydarzeniu będą mogły wziąć udział w miniturnieju w grę „KARAK”. Turniej adresowany jest dla dzieci (szacowany wiek graczy to 8+) i młodzieży. Początek turnieju o godz. 17, przewidywany czas zakończenia – godz. 20. 

Rodzice/opiekunowie dzieci biorących udział w turnieju muszą o podpisać formularz (zgodę na udział i wykorzystanie wizerunku dziecka, druki dostępne w na miejscu). 

Sponsorem nagród i dyplomów dla trójki najlepszych graczy jest Wydawnictwo „ALBI Polska”.

MBP zaprasza także młodzież na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży (Wypożyczalnia dla Młodzieży, 2 p., od godz. 19:00), a wszystkich odwiedzających bibliotekę nocą MBP zachęca do korzystania z wypożyczalni, które będą dostępne dla Czytelników aż do północy.

Noc w Bibliotece jest wydarzeniem organizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa