W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video

Nowa hala sportowo-widowiskowa. Już nie możemy się doczekać ! [FOTO, VIDEO]

Po mieleckiej hali widowiskowo-sportowej pozostało wspomnienie i duża piaskownica. Starsi pamiętają czasy, gdy największe imprezy na Podkarpaciu zawsze lądowały w Mielcu.

Rzeszów dysponował tylko Halą im. Waltera, o konstrukcji drewnianej, znacznie mniejszej od naszej hali. Pamiętne koncerty potrafiły pomieścić kilka tysięcy widzów. Maanam, Dżem, Budka Suflera – zespoły wiodące w czasach PRL – w planie swoich tras koncertowych miały zawsze Mielec, bo tu, mimo nieciekawej akustyki, sztuka obcowała z ludem.

Cykliczny międzynarodowy Festiwal Zespołów Polonijnych organizował i gościł Rzeszów, ale wielki finał odbywał się w Mielcu. Na Solskiego gościły międzynarodowe imprezy sportowe różnych dyscyplin, a nawet Ogólnopolski Zjazd NSZZ Solidarność. W trakcie przebudowy trybun stadionu piłkarskiego powstała presja na zmianę hali, która wówczas zaczęła być pogardliwie nazywana Hangar Areną. Stan techniczny rozebranej hali pozostawiał wiele do życzenia i nie nadawał się do jej dalszej eksploatacji i użytkowania. 

SPR Stal Mielec była i jest drużyną grającą w najwyższej klasie rozgrywkowej, która potrafiła wypełnić halę widowiskowo- sportową po brzegi. Czas pokaże, czy wyburzenie hali było dobrym pomysłem. Części składowe budynku miały historyczny rodowód (21 legarów po wojnie przywieziono z Mazur, gdzie służyły jako hangar dla samolotów w kwaterze Hitlera). Dziś, po wystąpieniu Naczelnika Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego Norberta Jackowskiego na sesji Rady Miasta, spróbujemy zaszczepić optymizm w serca mieszkańców Mielca. Otóż projekt nowej hali i szczegóły przytoczone przez naczelnika pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość.

 

 

Hala sportowo – widowiskowa zapowiada się na obiekt, według nas, pod wieloma względami znacznie przewyższający rzeszowską halę na Podpromiu. Wybudowanie hali MOSiR jest możliwe w dwa lata. Wiceprezydent Tadeusz Siemek tłumaczy, że aby uniknąć wielu potencjalnych problemów, które po realizacji projektu czasami się pojawiają, należało dołożyć szczególnej troski i przenikliwości, aby hala kojarzyła się z wizytówką miasta, a nie skandalem, jak choćby Park Leśny na Górce Cyranowskiej. Przykładem pośpiechu przy realizacji inwestycji jest choćby stadion piłkarski przy ulicy Solskiego.

Wszystko wskazuje na to, że nowa hala wpłynie na codzienne życie mieszkańców Mielca bardziej niż Galeria Navigator. Wielofunkcyjność hali będzie, według nas, jej największym atutem, ponadto wielkość, wygląd i miejsce zrewolucjonizują tę cześć miasta.

 

 

Wkomponowana w środek blokowiska hala i stadion, wraz z terenami rekreacyjnymi, tworzy rekreacyjno-wypoczynkową tak zwaną oś zieleni miasta. Przeszklone boki hali będą z ulic Solskiego i Kusocińskiego ukazywać jej wnętrze w trakcie imprez – podobna koncepcja jest w Krakowskim Centrum Kongresowym i służy jako dodatkowa atrakcja centrum Krakowa.

 

 

W hali sportowo – widowiskowej, oprócz areny na 3546 miejsca, znajdą się także: 3 baseny kąpielowe, w tym największy o dziesięciu 25-metrowych torach pływackich, niecka do nauki pływania z ruchomym dnem, niecka rekreacyjna z jacuzzi i zaplecze spa oraz 400 miejsc dla publiczności, miejsce na komercjalizacje przeznaczone np. dla drobnej gastronomii, sala konferencyjna, punkt dowodzenia policji, loża vip z widokiem na stadion piłkarski, pokoje sędziów.

 

 

Skorzystać będziemy mogli również z dwóch sal do gry w squasha, siłowni, odnowy biologicznej, sali rozgrzewkowej, sali treningowej o wielkości trzech boisk do siatkówki lub pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej wraz z 48 miejscami dla publiczności , ścianki wspinaczkowej dla  dzieci i dorosłych, dużego bufetu z monitorami na ścianach, sali zabaw dla dzieci, gdzie dorośli będą mogli zostawić pociechy, aby w spokoju cieszyć się wielorakimi dobrodziejstwami tego miejsca.

Hala będzie mogła poszczycić się jednym z najnowocześniejszych rozwiązań do relacji telewizyjnych z widowisk sportowych, potężnym poczwórnym ekranem zawieszonym nad areną główną. Elementami historycznymi będą: fragment parkietu i kratownicy ze starej hali, wkomponowane w wystrój i przeznaczone dla zwiedzających, a także pomnik biegaczek, który zmieni swoje dotychczasowe położenie. Hala powstanie w bezpośredniej bliskości stadionu z uwzględnieniem infrastruktury spełniającej wymogi bezpieczeństwa.

Budowa hali poprzedzona została licznymi konsultacjami z klubami i stowarzyszeniami sportowymi. Hala wielofunkcyjna ma spełniać wymogi organizacji dużych imprez kulturalnych i widowiskowych, w projekcie uwzględniono stałe nagłośnienie aren. Ewenementem będzie umieszczenie płyty głównej areny 3 metry poniżej poziomu terenu. Całość realizacji ma być wykonana w biało-niebieskich barwach z elementami ponadczasowego drewna. Dużo zieleni ma wkomponować całość w osiedle.

Nie ma co ukrywać, wartość pobliskich nieruchomości wzrośnie po ukończonej inwestycji.

Odbiór budynku do eksploatacji i wstępnych rozruchów ma nastąpić 31 grudnia 2019 roku.

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=h21Au4dyblI&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dofinansowanie rozwoju zrównoważonego i ekologicznego systemu transportu publicznego

Wiadomości Mielec

Głosowanie będzie w SP 3 (nowa hala sportowa szkoły) a nie w MPGK

Wiadomości Mielec

Chorzelowiacy Przepędzili Zimę i Przywitali Wiosnę [VIDEO, FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa