W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Nowatorskie lekcje zawodowe w ZSB

Rokrocznie w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu nauczyciele przedmiotów zawodowych organizują niecodzienne lekcje, na które są zapraszane firmy budowlane, prezentujące młodzieży najnowocześniejsze produkty i rozwiązania techniczne w budownictwie.

16 września 2016 roku przedstawiciele firmy FAKRO z Nowego Sącza, prezentowali uczniom z wszystkich klas technikum najnowsze projekty okien spełniające oczekiwania klientów. Młodzież miała także okazję zobaczyć, w jaki sposób odbywa się montaż okien, a następnie wypróbować zdobytą wiedzę w praktyce.

Należy zaznaczyć, że w ubiegłym roku uczniowie uczestniczyli w prezentacji elektronarzędzi do wykończenia wnętrz niemieckiej firmy FESTOOL. Młodzież wzięła także udział w innowacyjnej lekcji przeprowadzonej przez przedstawicieli firmy Greinplast, którzy zaprezentowali rozwiązania bezspoinowych  systemów ociepleń ETICS.

 

20160518_150113

 

Szkoła uzyskała patronat firmy ATLAS, dzięki czemu uczniowie cyklicznie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli tej firmy. Młodzież wyjeżdża dwa razy w roku do zakładu produkcyjnego firmy RIGIPS Szarbkowie.

Przyszli budowlańcy uczestniczyli także w szkoleniach przeprowadzonych przez firmy Tikkurila, Śnieżka, Knauf i Wienerberger. Celem tego typu zajęć jest podniesienie jakości, efektywności, a także zwiększenie atrakcyjności szkolnictwa zawodowego i jak najlepszego przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy.

Dzięki współpracy z wyżej wymienionymi firmami nauczyciele pozyskują nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Organizatorami zajęć i prezentacji są: dyrektor ZSB Stanisław Starzyk, przewodnicząca KPZ Elżbieta Światowiec, a także nauczyciele przedmiotów zawodowych: Anna Matras – Moryl, Maria Pietras, Dariusz Kopera.

 

770154314

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

MOS Koncert „Polska muzyka filmowa” – Podsumowanie sezonu w konwencji kinowej

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa