W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nowe boisko przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych

Już niedługo dzieci i młodzież z PZPSW skorzystają z nowego boiska wielofunkcyjnego. Przy szkole końca dobiega warta ponad milion złotych inwestycja realizowana przez Powiat Mielecki.

Przy szkole wykonano już podłoże boiska, które wkrótce pokryte zostanie nawierzchnią syntetyczną. Finalnie obiekt mierzył będzie 24 x 44 m.

W zakres prac tradycyjnie wejdzie także zamontowanie elementów małej architektury. W obrębie boiska pojawiły się już piłkochwyty, oświetlenie i trybuny dla widzów. Plan przewiduje również montaż ławek i stojaków na rowery.

Koszt inwestycji wyniesie 1 040 137,50 złotych. Na jej realizację samorząd Powiatu Mieleckiego pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 371 900,00 zł.

Warto dodać, że przy zespole placówek, za kwotę 26 900,10 złotych, zakończono już budowę innej sportowej atrakcji – siłowni zewnętrznej z sześcioma urządzeniami do ćwiczenia różnych partii mięśni. To m.in. twister, biegacz, rower czy wahadło ze steperem. Infrastruktura w całości dostosowana jest do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

– To niezwykle ważne, ponieważ wcześniej uczniowie PZPSW nie mieli do dyspozycji żadnego zewnętrznego obiektu sportowego dostosowanego do swoich potrzeb. Mamy nadzieję, że powstająca w obrębie szkoły infrastruktura zapewni im nowe możliwości rehabilitacyjne, a także urozmaici i uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Zarówno boisko, jak i zewnętrzna siłownia, będą ogólnodostępne dla mieszkańców okolicznych osiedli.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa