W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nowe dozowniki do dezynfekcji dłoni pojawiły się w przestrzeni publicznej [FOTO]

Pięć kolejnych dozowników do dezynfekcji dłoni pojawiło się na terenie naszego miasta. To efekt pozytywnych opinii kierowanych do magistratu ze strony mieszkańców, po tym, jak dwa próbne urządzania pojawiły się w przestrzeni publicznej nieco ponad miesiąc temu.

Dwa pierwsze dozowniki zamontowane zostały pod koniec czerwca. Jeden znajduje się w okolicach Pływalni „Smoczka” tuż przy placu zabaw, drugi natomiast zlokalizowany jest na placu Armii Krajowej bezpośrednio przy przystanku autobusowym.

Według mieszkańców, najlepszym miejscem na tego typu urządzenia są place zabaw, gdzie przebywają dzieci. Dlatego decyzją Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego, pięć nowych dozowników zamontowanych zostało w następujących miejscach:

  1. Plac zabaw przy ul. Tańskiego (os. Lotników),
  2. Plac zabaw przy ul. Brekieszów (os. Szafera),
  3. Plac zabaw przy Bulwarach (os. Kościuszki),
  4. Plac zabaw przy ul. Dąbrówki (os. Smoczka),
  5. Rynek przy Gryfie (os. Kościuszki).

Dozowniki te przeznaczone są do neutralizacji bakterii i wirusów, a ich głównym zadaniem jest zapewnienie wszystkim użytkownikom niezbędnej higieny i bezpieczeństwa.

Urządzenia zostały wyposażone w pięciolitrowe zbiorniki zapewniające długi czas użytkowania, w całości wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo, dozowniki zostały przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych, a dzięki swojej solidnej konstrukcji są odporne na drobne uszkodzenia mechaniczne, ponadto ze względu na zastosowany materiał są zabezpieczone przed korozją.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości