W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nowe inwestycje drogowe w 2022 roku

Budowa nowych układów drogowych, nowych rond, dróg i parkingów oraz modernizacje ulic, chodników i ciągów pieszo-rowerowych – na te liczne zadania inwestycyjne zaplanowane w Mielcu na rok 2022 w bieżącym budżecie naszego miasta zarezerwowano zarówno własne środki finansowe, jak i pieniądze pochodzące z zewnętrznych dofinansowań.    

Dzięki kwocie w wysokości ponad 15 milionów złotych z „Funduszu Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych” w bieżącym roku rozpocznie się realizacja dwóch dużych  inwestycji drogowych na osiedlu Cyranka  i na osiedlu Dziubków.

Pierwszą jest budowa układu drogowego o łącznej długości 1,9 km w rejonie Cyranki,  jako uzupełnienia inwestycji dotyczącej budowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do ul. Sienkiewicza, z przeprawą mostową na rzece Wisłoce.

W ramach powstania nowego układu drogowego oprócz budowy drogi gminnej w obrębie ulicy Orlej i Kosmonautów oraz przebudowy ulic Wanatowicza, Orlej i Sokoła (wraz z budową ronda), planowane jest także wybudowanie zupełnie nowej drogi w południowej części osiedla Cyranka łączącej al. Kwiatkowskiego z ulicą Padykuły.

Drugą inwestycją jest przebudowa ulicy Szafera w Mielcu wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Raciborskiego. Inwestycja obejmuje modernizację chodników i ścieżki rowerowej, nawierzchnię jezdni oraz oświetlenie. Dla poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego na wysokości ul. Raciborskiego i znajdującego się na tym obszarze placu zabaw powstanie rondo.

Obecnie w trakcie realizacji są inwestycje przygotowane i zapoczątkowane w ubiegłym roku. Powstaną nowe miejsca parkingowe przy ul. Warneńczyka, zmodernizowany zostanie fragment ulicy Dąbrówki, która zyska nowe miejsca postojowe, nowe oświetlenie oraz nową nawierzchnię. Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy bocznej do ul. Traugutta.

W budżecie Mielca na 2022 rok zarezerwowano także środki finansowe na szereg innych inwestycji drogowych, które będą sukcesywnie przygotowywane i realizowane. Są to np.: przebudowa ul. Osiedlowej, połączenie ul. Wojsławskiej z ul. Korczaka, modernizacja ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ul. Wolności i ul. Gałczyńskiego – wraz z budową oświetlenia, przebudowa ul. Grabiowej, modernizacja ul. Szalay Groele oraz budowa ul. Kosynierów.

Planowane jest przygotowanie do realizacji rozbudowy ulicy Racławickiej, modernizacji ul. Targowej i ul. Narutowicza, ciąg dalszy modernizacji ul. Warneńczyka (II etap), a także projekt i przebudowa skrzyżowania ulic Wolności i Kazimierza Wielkiego.

Z kolei w ramach przygotowania inwestycji zlecone do opracowania zostaną dokumentacje projektowe m.in. dla układów drogowych na osiedlu Smoczka: zaprojektowanie przebudowy ul. Szarych Szeregów, nowych odcinków dróg: od Szarych Szeregów do Witosa, od ul. Szarych Szeregów do ul. Korczaka i ul. Powstańców Warszawy oraz na osiedlu Rzochów od ul. Podleśnej do ul. Jagodowej oraz od ul. Jagodowej do ul. Kolejowej.

Planowane do opracowania są projekty dróg od ul. Kilińskiego do ul. Teligi, od ul. Wolności do Królowej Jadwigi, od przedłużenia ul. Powstańców Warszawy do Majowej oraz modernizacji ul. Kocjana i ul. Tańskiego, a także projekt przebudowy ul. Wolności w obrębie przejazdu kolejowego – skrzyżowanie bezkolizyjne.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa