W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nowe inwestycje przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych [FOTO]

Podjazd dla niepełnosprawnych, zewnętrzna siłownia i plac zabaw – to kolejne inwestycje zrealizowane przy PZPSW w Mielcu.

Podjazd dla niepełnosprawnych, prowadzący do głównego budynku szkoły, przebudowany został przy udziale dofinansowania z PEFRON. Zadanie, warte 130 tys. złotych, objęło także remont jednej ze szkolnych łazienek i dostosowanie jej do szczególnych potrzeb niepełnosprawnych.

Na przyszkolnym terenie w ostatnich dniach pojawiła się zewnętrzna siłownia z sześcioma urządzeniami do ćwiczenia różnych partii mięśni, m.in. twisterem, biegaczem, rowerem czy wahadłem ze steperem. To element większego zadania, w ramach którego przy ośrodku wybudowane zostanie również wielofunkcyjne boisko wraz z infrastrukturą: oświetleniem, ogrodzeniem, chodnikami, ławkami i stojakami na rowery. Na te inwestycje Powiat Mielecki pozyskał 372 025 zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Z własnych środków, w sąsiedztwie nowopowstałej siłowni, PZPSW wybudowało z kolei plac zabaw dla najmłodszych uczniów. Wartość zadania wyniosła 50 tys. złotych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa