W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nowe inwestycje w Gminie Mielec

Ponad 3,5 km dróg gminnych za kwotę bliską 1,2 mln złotych zostanie przebudowanych w tym roku. W poniedziałek Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec oraz Tomasz Wojtas, przedstawiciel wykonawcy podpisali umowę na realizacje działań inwestycyjnych.

Modernizacja oraz budowa nowych odcinków infrastruktury drogowej bitumicznej to jedne z priorytetowych zadań realizowanych w ostatnim czasie przez Gminę Mielec. Przez ostatnie trzy lata dzięki współpracy Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz Rady Gminy udało się wyremontować łącznie ponad 11 kilometrów dróg o nawierzchni bitumicznej.

W 2018 roku liczba ta powiększy się o kolejne 3,5 kilometra. – Bardzo się cieszę, że tak sprawnie udaje nam się realizować inwestycje drogowe w Gminie. Tempo oraz standard realizacji tego typu zadań jest naprawdę imponujące. W przeciągu 4 lat uda nam się zmodernizować prawie ¼ gminnego układu drogowego. Do tej pory, infrastruktura drogowa nigdy nie rozwijała się tak szybko. Kompleksowej modernizacji doczekały się już drogi, które od wielu lat wymagały remontu – powiedział w trakcie podpisania umowy Wójt.
W ramach tegorocznych prac przebudowane zostaną drogi gminne w miejscowościach:
– Chorzelów – Smyków II na długości około 1000 metrów,
– Goleszów przez wieś na długości około 745 metrów,
– Wola Chorzelowska na długości około 1020 metrów (II odcinki)
– Wola Mielecka na długości około 360 metrów,
– Wola Mielecka na długości około 380 metrów.
W sumie swoje oferty do przetargu złożyło pięciu kontrahentów między innymi z Mielca, Dębicy, Staszowa, Sandomierza i Kraśnika. Większość ofert przekroczyło zakładany budżet, jednak Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROKAM z Piaseczna, które złożyło najkorzystniejsza ofertę, zmieściło się w planowanej kwocie 1,2 mln zł. – Obecnie w związku z boomem budowalnym większość samorządów boryka się z problemem wyłonienia wykonawców na działania inwestycyjne.

W większości przypadków składane oferty przekraczają znacznie zakładany budżet. Nam, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu dokumentacji, udało się zmieścić w zakładamy budżecie i rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym razem. To bardzo korzystna sytuacja ponieważ wykonawca będzie mógł szybciej rozpocząć pracę, a mieszkańcy wcześniej będą mogli korzystać z nowych dróg – przekazuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Drogi zawarte w przetargu nie są jedynymi jakie zostaną wykonane w tym roku. Dzięki dofinansowaniu w kwocie około 160 tys. pochodzącemu z rezerwy celowej budżety państwa zmodernizowana zostanie jeszcze droga Złotniki-Kolonia, która otrzyma nową nawierzchnie bitumiczną. Na bieżąco remontowane i uzupełniane są również drogi z kruszywa.

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

E-papierosy a zdrowie. Sprawdź, jakie są fakty i mity na ten temat

Wiadomości Mielec

Pijana kobieta na obwodnicy spowodowała kolizję

Wiadomości Mielec

Nowe dywaniki asfaltowe w Gminie Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa