W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nowe inwestycje w gminie Tuszów Narodowy

Gmina Tuszów Narodowy rozpoczyna realizację dużych inwestycji ze środków pozyskanych w ramach dotacji oraz własnych.

W tym celu zostały ogłoszone przetargi na wykonanie 4 zadań: wykonanie drogi wraz z przebudową mostu w miejscowości Borki Nizińskie – 70% wartości zadania pokryte będzie z dotacji Funduszu Dróg Samorządowych; rozbudowa odcinka sieci kanalizacji w miejscowościach Tuszów Narodowy i Tuszów Mały oraz poprawa infrastruktury zaopatrzenia w wodę, poprzez rozbudowę i modernizację stacji uzdatniania wody w miejscowości Jaślany wraz z budową odcinka sieci wodociągu – te dwie inwestycje wykonane będą ze środków pożyczki z NFOŚiGW, która jest w 50% umarzalna; utwardzenie placu postojowego wraz z wykonaniem odwodnienia w miejscowości Tuszów Narodowy, obok Ośrodka Zdrowia – ze środków własnych. 

Mam nadzieję, że do końca maja uda się rozstrzygnąć w/w przetargi i rozpocząć inwestycje. Poprzez ich realizację eliminujemy zagrożenie rosnącego bezrobocia – mówi wójt gminy Andrzej Głaz.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa