W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nowe pojemniki na mieleckich poletkach ekologicznych

W ostatnich dniach w trzech punktach na terenie miasta Mielca ustawione zostały specjalistyczne pojemniki przeznaczone na drobny sprzęt RTV i AGD oraz na zużyte baterie.

Pojemniki ustawiła firma MB Recycling, z którą Gmina Miejska Mielec podpisała porozumienie. Pojemniki stanęły na Poletku ekologicznym nr 13 na osiedlu Kopernika (przy stacji Trafo ul. Piotra Skargi), przy Poletku nr 3 na osiedlu Smoczka (przy Szkole Podstawowej nr 11) oraz przy Poletku ekologicznym nr 11 na osiedlu Lotników (parking przy wjeździe na ul. Ducha Św.)

Mieszkańcy naszego miasta mogą wyrzucać do takich pojemników swoje elektroodpady – sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie może przekraczać 50 cm. Mogą to być urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt konsumencki oprawy oświetleniowe, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, sprzęt muzyczny, narzędzia elektryczne i elektroniczne, zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy itp. Na pojemniku znajduje się logo „EKO LOGICZNIE”.

Program zbiórki małogabarytowych elektroodpadów jest programem pilotażowym. Jeżeli pojemniki będą cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców na poszczególnych osiedlach, to ich ilość zostanie zwiększona.

Edward Tabor

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa