W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nowe przedszkole w Dulczy Małej

Stowarzyszenie „Nasza Gmina” uzyskało unijne dofinansowanie na prowadzenie niepublicznego przedszkola w Dulczy Małej.

Jak przekazują przedstawiciele tej organizacji celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc w edukacji przedszkolnej dla 22 dzieci w wieku 3-5 lat, w tym 13 dzieci z niepełnosprawnością.

Dzięki temu podniesione zostaną umiejętności 22 dzieci na wczesnym etapie edukacji w nowopowstałej niepublicznej integracyjnej filii przedszkola w Dulczy Małej (17 dzieci, w tym 8 dzieci z niepełnosprawnością) oraz w nowopowstałej filii przedszkola – oddziale specjalnym w Pniu (dla 5 dzieci z niepełnosprawnością).

Ponadto będą odbywały się zajęcia dodatkowe niwelujące deficyty rozwojowe oraz rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne dzieci. Troje nauczycieli zdobędzie także odpowiednie kompetencje zawodowe. Całkowita wartość projektu „Razem dla dzieci w Gminie Radomyśl Wielki” to: 579 700 złotych, z czego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej). wynosi: 521 730 złotych.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa