W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Nowe terminy oddania hali widowiskowo – sportowej do użytku publicznego

Podczas LX sesji Rady Miejskiej w Mielcu Prezydent Jacek Wiśniewski przedstawił informację dotyczącą nowej hali sportowo-widowiskowej z pływalnią, której budowa została zakończona, jednak do tej pory nie udało się dokonać jej ostatecznego odbioru, co jest niezbędnym warunkiem udostępnienia obiektu do użytkowania.

Prezydent poinformował radnych o piśmie z dnia 20 lutego 2023 r.  wzywającym wykonawcę do należytej realizacji umowy. W piśmie określono zakres prac i czynności niezbędne do zrealizowania przez wykonawcę, przed przystąpieniem inwestora do odbioru końcowego. Wyznaczono terminy do ich realizacji:

-w zakresie robót elektrycznych – 63 dni (do 4 maja 2023)

-w zakresie akustyki obiektu – 42 dni (do 13 kwietnia 2023)

-w zakresie dostawy i montażu systemu pomiaru czasu na części basenowej – 42 dni (do 13 kwietnia 2023)

-w zakresie operatu kolaudacyjnego – 65 dni (do 6 maja)

W dniach od 13 do 21 marca wykonawca zrealizował zakres prac polegający na montażu 267 metrów kwadratowych paneli akustycznych w części basenowej. Prace te zakończyły się wykonaniem pomiarów kontrolnych sprawdzających czas pogłosu. Raport z badań ma być opracowany na początku kwietnia.

Pismem z dnia 23 marca 2023 r. wykonawca zadeklarował przystąpienie do wykonania części prac i czynności w zakresie robót elektrycznych. Przewidywany termin ich realizacji został wstępnie określony na 11-14 kwietnia 2023. Wiąże się to z koniecznością dwukrotnego wyłączenia zasilania przez PGE Dystrybucja S.A. i wymaga zastosowania odpowiednich procedur zgłoszeniowych z 14-dniowym wyprzedzeniem.

Wykonawca zadeklarował także usunięcie wody z kanałów kablowych i ich zabezpieczenie przed ponownym gromadzeniem się w tym miejscu wody.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa