W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nowe wyzwania – skuteczne rozwiązania. Magistrat pozyskał środki na projekt z ministerstwa

Gmina Miejska Mielec pozyskała środki finansowe w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” zorganizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Na działania przewidziane w projekcie pozyskano 49 455 zł. Ogółem wartość projektu to 75 455 zł.

Projekt dotyczy poprawy jakości i zwiększenia dostępności do usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy w rodzinie. W ramach projektu zakupiono sprzęt komputerowy, telefony oraz dostęp do platformy umożliwiającej pracę online. Ponadto przeprowadzona zostanie diagnoza lokalnych potrzeb w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także szkolenia i superwizje dla osób realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Specjalnie dla mieszkańców miasta Mielca w okresie trwania projektu tj. do grudnia 2021 r.  uruchomione zostały 2 numery interwencyjne czynne cała dobę.

Osoby zagrożone przemocą mogą anonimowo uzyskać bezpłatną pomoc i wsparcie specjalistów pod numerem telefonu 884 057 699 oraz 884 057 710.

projekt

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stypendia sportowe czekają na wnioski

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa