W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Nowoczesny robot przemysłowy KUKA w CKPiDN [FOTO]

W dniu 14 marca 2019 r. została podpisana umowa pomiędzy CKPiDN w Mielcu a firmą Kuka CEE Gmbh Sp. z o.o. Udział w tym wydarzeniu wziął Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

Już za dwa miesiące pierwszy robot przemysłowy firmy KUKA znajdzie się w ofercie edukacyjnej Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu

To bardzo dobra wiadomość dla uczniów, którzy od 1 września br. rozpoczną naukę na kierunku „technik mechatronik” w Zespole Szkół im. prof.  Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wraz z robotem CKPiDN otrzyma materiały dydaktyczne i scenariusze zajęć. Dwóch nauczycieli z CKPiDN zostanie przeszkolonych w centrum szkoleniowym KUKA w Katowicach.

Ponadto, ten wiodący na świecie producent robotów, będzie obecny w maju na X Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki prezentując uczniom, nauczycielom i przedsiębiorcom możliwości robotów KUKA. Uczniowie będą również mogli powalczyć o cenne nagrody w konkursie z zakresu programowania i symulacji robotów KUKA w programie SIMPRO.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa