W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nowy ambulans od Kronospan dla szpitala

Firma Kronospan kupiła nowy ambulans transportowy dla Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Oprócz samochodu placówka dostała także nosze transportowe i fotel kardiologiczny. Samochód to nowy Fiat Doblo L2H2 Multijet, który przygotowano specjalnie pod potrzeby szpitala i jego pacjentów.


Nowy ambulans już niedługo rozpocznie swoją służbę medyczną. Przewożeni będą nim pacjenci oraz materiał do badań.

  • Rozmawialiśmy z dyrekcją szpitala, jaka forma pomocy jest im potrzebna, czego najbardziej potrzebują – mówi Dagmara Mach, Członek Zarządu Kronospan Mielec. – Ustaliśmy, że pilnie potrzebny jest nowy samochód. Szpital określił parametry sprzętu i otrzymał dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebował – dodaje.
    Kronospan samochód zamówił 23 marca. Dostawca przygotował go w błyskawicznym, jak na warunki walki z epidemią, tempie. Ambulans trafił do szpitala 14 kwietnia.
  • To dla nas bardzo ważna pomoc, ponieważ w czasie epidemii, przybyło nam wiele zadań do realizacji – mówi Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. – Samochód będzie miał dużo pracy i był nam pilnie potrzebny. Cieszymy się, że firma Kronospan nam go przekazała – dodaje.
    Przekazanie ambulansu, kolejne działanie wynikające ze zrównoważonego rozwoju.
    – Jesteśmy częścią Mielca, nie tylko dlatego, że tworzymy kilkaset miejsc pracy, ale również dlatego, że pomagamy rozwijać się lokalnym organizacjom i instytucjom, które działają dla mieszkańców. Odpowiedzialny biznes to taki, który dba o swoich pracowników, o rozwój firmy, ale także o rozwój miasta, w którym funkcjonuje – dodaje Dagmara Mach. – Epidemia, to bardzo trudny czas dla wszystkich, szczególnie dla pracowników medycznych, cieszymy się, że mogliśmy choć trochę ułatwić im pracę. Ten ambulans to wyraz naszej wdzięczności za ich pracę.

Zobacz też...