W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nowy dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu

6.05.2016 r. podczas konferencji prasowej, starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła poinformował lokalne media o odwołaniu  Leszka Kołacza z funkcji dyrektora Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Przedstawił także jego zastępcę.

Starosta Zbigniew Tymuła przekazał informację o zmianach personalnych, jakie zaszły w Szpitalu Powiatowym w Mielcu.  Leszek Kołacz dotychczasowy dyrektor został odwołany ze stanowiska. Od 6 maja obowiązki dyrektora pełnić będzie 48- lenia mielczanka Ewa Korpanty.

Po zakończeniu nauki w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu rozpoczęła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale farmaceutycznym. Pracowała w Szpitalu Uniwersyteckim, a następnie rozpoczęła karierę w firmach farmaceutycznych zajmując tam stanowiska kierownicze.

  • Mam doświadczenie w obracaniu dużymi pieniędzmi, w pracy w trudnych warunkach i myślę, że to się tutaj w mieleckim szpitalu bardzo przyda. Zależy mi na tym, żeby stworzyć tu sprawnie działający zespół terapeutyczny na każdym z oddziałów, bo szpital to jest nasze wspólne dobro. Chce żeby pacjenci wybierali ten szpital, a nie musieli szukać pomocy poza Mielcem.

Zależy mi, żeby były poradnie specjalistyczne działające przy szpitalu, a w przyszłości otworzyć tutaj chemioterapię dzienną, bo tych pacjentów jest coraz więcej.

Chciałabym też, żeby się dzieci rodziły w Mielcu, aby była tu świadczona profesjonalna opieka i dla matek i dla dzieci, żeby stworzyć poradnie patologii ciąży i patologii noworodka, bo ważne jest to żeby Mielec miał coraz więcej zdrowych dzieci, które będą także wiązały przyszłość z tym miastem – powiedziała Ewa Korpanty.

 – Od roku czasu pracowałem nad tym, aby wyprowadzić szpital w dobrym kierunku. Już po pierwszych rozmowach z Panią Ewą Korpanty wiedziałem, że jest to dobry fachowiec i bardzo dobrze merytorycznie przygotowany. Wierzę, że nasza współpraca  dobrze się ułoży – powiedział starosta Zbigniew Tymuła.

 

158015644

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa