W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nowy ład na Stawach Cyranowskich

Przygotowany przez Urząd Miejski w Mielcu nowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie Stawów Cyranowskich przy ulicy Partyzantów został przyjęty uchwałą Rady Miejskiej podczas XXXII sesji w dniu 29 marca.

Jest to konsekwencja podjętej wcześniej decyzji o przejęciu i zagospodarowaniu na cele rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Mielca, terenów leśnych i stawów o łącznej powierzchni ok. 82 ha.


W celu realizacji tego zadnia Urząd Miejski zlecił opracowanie koncepcji zagospodarowania wspomnianego terenu. Stało się to punktem wyjścia dla procedury uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Przeprowadzone analizy wskazały kilka możliwości wykorzystania tego terenu z uwzględnieniem między innymi strefy edukacyjnej, rekreacyjnej oraz strefy przyrodniczej.
Dotychczasowy układ stawów zostanie dostosowany do potrzeb miejskiego kąpieliska wraz
z terenami rekreacyjno-sportowymi. Powstanie tam m.in. budynek socjalny (szatnie, natryski, przebieralnie), siłownia zewnętrzna, pomost z wiatą na wodzie, magazyn sprzętu wodnego, wiata edukacyjna oraz boiska do siatkówki plażowej. Przy ulicy Partyzantów zlokalizowany zostanie parking samochodowy.

Zobacz też...

2 komentarze

markow 7 kwietnia 2017 (piątek) at 08:26

Jak nie postawia tam figory matki boskiej to plan bedzie mega w C….pe

Odpowiedz
wron 7 kwietnia 2017 (piątek) at 09:27

słaby ten projekt… jakby jedynym doświadczeniem projektanta była gra w simsy xD poza tym największy walor tego miejsca to natura… także najlepiej resztę drzew wyciąć i położyć kostkę brukową!!! więcej kostki brukowej!!!

Odpowiedz

Zostaw komentarz