W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nowy pojazd elektryczny z Mielca

Polski, elektryczny dostawczak 3,5 tony już jest!

Firma Melex Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu, jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie, z sukcesem zakończyła prace związane z powstaniem nowej linii modelowej o niespotykanych do tej pory parametrach zarówno pod względem użytkowania, trwałości konstrukcji, jak i bezpieczeństwa. Od początku 2021 roku planowana jest produkcja seryjna oraz sprzedaż modeli N.TRUCK.

N.TRUCK – modułowy elektryczny pojazd użytkowy o DMC 3,5 tony, przeznaczony do transportu w obszarach miejskich i przemysłowych. N.TRUCK może przewozić ładunki do 2 ton, czyli aż dwa razy więcej niż dotychczasowe modele Melex, czy samochody dostawcze znanych marek. N. TRUCK wyposażony w baterie litowe będzie się poruszał z prędkością do 70 km/h, osiągając dystans powyżej 150 km, co umożliwia pracę pojazdu przez całą dobę. Dzięki kompaktowym rozmiarom, lekkiej konstrukcji i szerokości 1500 mm, pojazd może z łatwością poruszać się w wąskich uliczkach starych miast, czy wewnątrz hal magazynowych, nie zanieczyszczając powietrza.

Model N.TRUCK będzie dostępny w dwóch wersjach: średni z rozstawem osi 2500 mm i długi z rozstawem osi 3000 mm. Modułowa budowa pozwoli na dowolne komponowanie zabudowy, co zwiększy szeroki wachlarz zastosowań pojazdu.

melex.com.pl                                                                                       

Zobacz też...

1 Komentarzy

Michal 30 lipca 2020 (czwartek) at 18:59

Dziwię się że taka firma i z takim potencjałem,zapleczem nadawczo rozwojowym dała się wyprzedzić komukolwiek w produkcji samochodów elektrycznych.
Przecież mówi się że melex to Polska Tesla albo vic versa.
Właściciel za punkt honoru powinien pokazać klasę samym w sobie i pokazać konkurentom że jeszcze nic nie potrafią.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości