W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Nowy rok szkolny w miejskich szkołach z nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi [FOTO]

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości szkoły miejskie, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Mielec.

Otrzymały one od państwa wsparcie finansowe w kwocie 1 341 900 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.Z powyższych środków szkoły zakupiły wyposażenie, m. in. Drukarki 3D i filamenty, laptopy do drukarek, skanery, mikro-kontrolery z czujnikami i akcesoriami, aparaty fotograficzne i kamery. Sale lekcyjne zostały także wyposażone w:

  • w stanowiska pracy narzędziowej/technicznej , np. do obróbki drewna i metalu (akumulatorowe wiertarko-wkrętarki, wyrzynarki, wypalarki do drewna, imadła mierniki, zestawy lutownicze, strugi do drewna, obcęgi, poziomice, zestawy narzędzi itp.
  • sprzęt gospodarstwa domowego, np. maszyny do szycia z akcesoriami, krosna tkackie, kuchenki elektryczne z zestawami garnków i przyborów kuchennych, lodówki, żelazka itp.specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie z zakresu robotyki i mikroelektroniki, np. drony, roboty mBot, pociągi Intelino z zestawami akcesoriów, roboty Photon, klocki edukacyjne Gigo itp.meble do pracy narzędziowej, szafy pancerne, stoły warsztatowe z nadstawkami, szafki, tablice, taborety mobilne itp.zestawy studyjne z mikrofonami i oświetleniem do realizacji nagrańśrodki ochrony indywidualnej, takie jak fartuchy, okulary, apteczki, instrukcje BHP.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.Mieleckie szkoły przywitają uczniów wieloma nowymi salami lekcyjnymi, odremontowanymi z budżetu miasta Mielca.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa