W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Sport

Nowy sezon, nowy początek – Aviators Mielec

 Nasz klub w tym roku wystartuje w 2 lidze w ramach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Jako członek zarządu i jednocześnie zawodnik, jestem dumny z możliwości startu w pełnowymiarowym futbolu. Przypominam, że w zeszłym sezonie nasza drużyna grała w futbol o odmianie 8 ­śmio osobowej. Przejście na wyższy poziom generuje koszty, zmiany zarządzania jak i zmiany taktyczne (zagrywki i plan gry). W związku z tym chciałbym zapoznać państwa jak w przybliżeniu wyglądają sprawy organizacyjne klubu starającego się o grę na wyższym poziomie.

Najlepszą rzeczą jaka mogła nam się trafić po przejściu do PLFA 2, jest brak meczy turniejowych, które zostały zastąpione pojedynczymi spotkaniami. Rozegramy w tym roku na pewno 6 spotkań, a kto wie może i więcej gdy uda nam się awansować do fazy play­off.

 

Harmonogram to 3 mecze domowe, oraz 3 wyjazdowe. Terminarz rozgrywek w fazie zasadniczej:

 

DATA   MIASTO      GOSPODARZ                             GOŚĆ

 

02.07    Będzin      Zagłębie Steelers                   Aviators Mielec

24.07    Mielec      Aviators Mielec                      Silvers Olkusz

31.07    Olkusz      Silvers Olkusz                        Aviators Mielec

14.08    Rzeszów   Tejpy.pl Rzeszów Rockets        Aviators Mielec

03.09    Mielec      Aviators Mielec                     Tejpy.pl Rzeszów Rockets

18.09    Mielec      Aviators Mielec                    Kraków Tigers

 

Tak prezentuje się nasz przyszły sezon.

 

Ale ja nie o tym. Wyższa liga, generuje wyższe koszty.

Opłaty ligowe, opłaty za organizacje meczów, opieka medyczna w trakcie trwania meczu, nowe piłki meczowe, autokar na wyjazdy, drugi komplet strojów. Futbol od strony organizacji jest dość zawiłym tematem, lecz większość opiera się na kosztach.

Głównie jestem zawodnikiem. Ale podejmuje się tego zadania i to jest jedna z moich nielicznych myśli jak pozyskać darowizny. Piłki 2 liga wprowadza pewne zmiany. Nowe piłki, lepszej jakości lecz każda drużyna musi kupić pewną ilość. Trzeba się zaopatrzyć w piłki meczowe jak i treningowe.

Wielu z was pomyśli ­ czy nie można trenować tymi samymi co będziemy grać? Owszem, można lecz taka piłka ma zużycie. Trenując 3 razy w tygodniu po 2­3 godziny, piłka się wyciera. Traci ona swoje właściwości, deformuje się, pęka.

Sprzęt do trenowania i ochraniacze dla zawodników. Każdy zawodnik futbolu amerykańskiego w trakcie meczu ma kask, pady(ochraniacze ramion i klatki piersiowej), szczękę oraz wkładki na uda i kolana. Większość moich kolegów z drużyny wyposażyło się w ten sprzęt samemu, również ja. Pierwszy kask kupiłem używany za 250 zł. Stary model, bez zaawansowanej technologii.

Każde uderzenie dawało się odczuć. Ochraniacze ramion, również używane ok. 150 zł. Po pewnym czasie, doszedłem do wniosku, że chcę mieć nowy kask, najnowszej generacji. Zapłaciłem za niego 1200 zł. Różnica? Uderzając kaskiem o ziemie, nie czuje jak ‘mózg obija się o czaszkę’. W tym sezonie zarząd postawił sobie cel. Skupujemy sprzęt dla chłopaków.

Na obecną chwilę drużyna dysponuje dziesięcioma kompletami średniej klasy sprzętu na wypożyczenie przez zawodników Jako zawodnik i członek zarządu chciałbym żeby tego sprzętu było więcej i jeszcze lepszej generacji. Lecz na to potrzeba pieniędzy. Stroje Drugi komplet strojów jest obowiązkowy.

Na jeden mecz powoływanych jest ok. 40 zawodników, każdy musi być ubrany w jednolity strój, więc trzeba zamówić 40 kompletów. Do tego dochodzi uzupełnienie braków z kompletów podstawowych, ponieważ jest więcej ludzi w drużynie a poprzednich strojów jest 30. Mecze wyjazdowe Szykują się nam 3 wyjazdy. Rzeszów, Olkusz i Będzin.

Nie są na szczęście dalekie. Lecz średnio za 1 km płaci się 3,50 + VAT + ryczałt. Po podliczeniu wychodzi już spora suma. Do tej pory, zawodnicy opłacali autokar sami. Ale nie oszukujmy się, zawsze znajdzie się ktoś, kto pomyśli ‘Płacę co miesiąc składkę, trenuje, zostałem powołany na mecz, ale za możliwość gry muszę jeszcze zapłacić.’ Nie fajnie.

Mecze domowe Mecze domowe też pochłaniają pewne koszta. Organizacja boiska, nagłośnienia, opieki medycznej, sędziów, szatni. Zarząd stara się zaszczepić w mieszkańcach trochę futbolu, pokazać jak to wygląda. Cała drużyna pracuje na to by mecze domowe przyciągały jak największą publikę. Więc nie biletujemy naszych spotkań.

Mi jako zawodnikowi pomaga doping kibiców i chcę żeby było ich jak najwięcej. Nigdy nie zgodził bym się na pobieranie od nich opłat . Ale czasem możemy stanąć pod ścianą i będzie trzeba to zrobić.

Więc zwracam się do Was czytelnicy z prośbą o pomoc. http://fsmm.pl/6730/promujmy_futbol_amerykanski

Niektórzy potraktują ten artykuł jak żebranie, a ja tylko szukam sposobu by klub funkcjonował jak najlepiej.

 

1817 

  kfa-aviators-logo

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ilya Shkurin piłkarzem listopada Ekstraklasy

Wiadomości Mielec

Piłkarskie Nadzieje z dobrym występem na Słowacji

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa