W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne Materiały video Wywiady

Nowy sprzęt dla pogotowia od Arabii Saudyjskiej [FOTO, VIDEO]

W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 10 sierpnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, wicewojewody podkarpackiego Radosława Wiatra, nadzorcy generalnego Centrum Pomocy Humanitarnej im. Króla Salmana (KSrelief) Abdullaha Al-Rabeeah z Arabii Saudyjskiej oraz dyrektor biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce Palomy Cuchi.

W spotkaniu uczestniczył także Dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszko.

Tematem konferencji była współpraca resortu zdrowia z KSrelief i WHO w zakresie niesienia pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. W trakcie briefingu nastąpiło symbolicznie przekazanie sprzętu medycznego, ufundowany przez KSrelief, który trafi na wyposażenie stacji pogotowia ratunkowego z terenu województwa podkarpackiego.

Cieszę się, że pomoc trafi do osób, które stoją na pierwszej linii frontu – mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. – Chodzi o 10 milionów dolarów wsparcia przekazanego przez saudyjskie Centrum Pomocy im. Króla Salmana oraz Światową Organizację Zdrowia. Zakupiony przy wykorzystaniu tych środków sprzęt, zostanie przekazany m.in. podkarpackim ratownikom medycznym. To będą masażery klatki piersiowej, to będą respiratory, to będą defibrylatory, aparaty USG i komory laminarne. Ten sprzęt trafi nie tylko do jednostek z Podkarpacia, ale będzie on dystrybuowany w stacjach ratownictwa medycznego w całym kraju – zapewnił minister.

Dyrektor Centrum Pomocy im. Króla Salmana dr Abdullah Al-Rabeeah dziękował w imieniu saudyjskiego rządu za sprawnie organizowaną pomoc od momentu rozpoczęcia kryzysu migracyjnego.

Chciałbym podziękować polskim władzom za szybką reakcję oraz za to, że pomoc była natychmiastowa. Łączy nas z Polakami chęć pomocy innym. Jest to widoczne w reakcji naszego narodu i narodu polskiego na cierpienie – przekazał.

Za saudyjskie wsparcie dziękowała też dyrektor biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce Paloma Cuchi. To WHO koordynuje pomoc, jaką w Polsce świadczy Centrum Pomocy Króla Salmana.

Dziękuję Królowi Salmanowi za okazaną hojność. Cieszę się bardzo, że jako WHO mogliśmy wspomóc proces organizowania tej pomocy, tak aby trafiła do miejsc, gdzie jest najbardziej potrzebna – podsumowała dyrektor warszawskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia.

Po zakończeniu konferencji, dyrektorzy podkarpackich stacji pogotowia ratunkowego otrzymali symboliczne stetoskopy, które stanowią zapowiedź realizacji zakupów z wykorzystaniem środków KSrelief oraz WHO.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczniowie wspólnie z posłem Kapinosem posadzili Las Papieski [FOTO]

Wiadomości Mielec

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa