W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Kultura i nauka

Nowy sprzęt dla przyszłych mechaników lotniczych

Powiat planuje zakup zestawu przyrządów lotniczych dla potrzeb klasy kształcącej przyszłych techników mechaników lotniczych.

Planowany zakup obejmie oprzyrządowanie stosowane w kokpitach statków powietrznych. Zestaw Voyager EFIS/EMS/ Nawigator typu „SZKLANY KOKPIT” ma być wyposażony m.in. w jednostkę centralną z ekranem, elektroniczny kontroler parametrów silnika, magnetometr i trzyosiowy żyroskop. Sprzęt ma zostać dostarczony do szkoły najpóźniej do końca kwietnia.

– Cieszymy się z tego, że udaje nam się rozwijać bazę sprzętową i naukową naszych szkół. Przyrządy lotnicze, które zakupimy już niebawem, z pewnością pozwolą uczniom nabyć wiele ważnych, praktycznych umiejętności – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

Obsługi sprzętu będzie uczyć się młodzież z Zespołu Szkół Technicznych kształcąca się na kierunku technik mechanik lotniczy. Klasa działa w szkole od września ubiegłego roku za sprawą projektu „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w Powiecie Mieleckim” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Tym, co wyróżnia klasę na tle innych jest fakt, że uczniowie w trakcie nauki odbywają kilkaset godzin praktyki zawodowej w firmie Linetech z Jasionki.

W ramach programu „Zawody przyszłości”, w ZST prowadzona jest również klasa przyszłych monterów maszyn i urządzeń. Również i ci uczniowie szlifują swoje umiejętności praktyczne jeszcze w okresie trwania nauki. Swoje staże odbywają w firmach R&G oraz Gardner w Mielcu.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura i język hiszpański dla przedszkolaków [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zdzisław Nowakowski został wybrany Wiceszefem ministerialnej Rady ds. Informatyzacji Edukacji

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa