16 lutego 2019 (sobota) - 7:23
Slider
Image default
Kultura i nauka

Nowy sprzęt dla przyszłych mechaników lotniczych

Powiat planuje zakup zestawu przyrządów lotniczych dla potrzeb klasy kształcącej przyszłych techników mechaników lotniczych.

Planowany zakup obejmie oprzyrządowanie stosowane w kokpitach statków powietrznych. Zestaw Voyager EFIS/EMS/ Nawigator typu „SZKLANY KOKPIT” ma być wyposażony m.in. w jednostkę centralną z ekranem, elektroniczny kontroler parametrów silnika, magnetometr i trzyosiowy żyroskop. Sprzęt ma zostać dostarczony do szkoły najpóźniej do końca kwietnia.

– Cieszymy się z tego, że udaje nam się rozwijać bazę sprzętową i naukową naszych szkół. Przyrządy lotnicze, które zakupimy już niebawem, z pewnością pozwolą uczniom nabyć wiele ważnych, praktycznych umiejętności – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

Obsługi sprzętu będzie uczyć się młodzież z Zespołu Szkół Technicznych kształcąca się na kierunku technik mechanik lotniczy. Klasa działa w szkole od września ubiegłego roku za sprawą projektu „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w Powiecie Mieleckim” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Tym, co wyróżnia klasę na tle innych jest fakt, że uczniowie w trakcie nauki odbywają kilkaset godzin praktyki zawodowej w firmie Linetech z Jasionki.

W ramach programu „Zawody przyszłości”, w ZST prowadzona jest również klasa przyszłych monterów maszyn i urządzeń. Również i ci uczniowie szlifują swoje umiejętności praktyczne jeszcze w okresie trwania nauki. Swoje staże odbywają w firmach R&G oraz Gardner w Mielcu.

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja